تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۱۵
چاپ

روزنامه "واشنگتن پست" مطرح کرد چرا امریکا با "اف،ای-18" به "داعش" حمله می کند؟

جنگنده های مدل "اف / ای-18 سوپر هورنت" با همراهی اسکادران 41 با استفاده از پایگاه دریایی امریکا در آب های خلیج فارس حمله نظامی خود علیه مواضع داعش در خاک عراق را آغاز کردند.
چرا امریکا با

گروه جهان تدبیر: "باراک اوباما" رییس جمهوری امریکا در نهایت هفته گذشته دستور حمله هوایی علیه مواضع داعش در عراق را صادر کرد.

در جریان حمله نیروهای نظامی امریکایی آنان برای بمباران مقر نیروهای داعش از جنگنده های "اف / ای - 18 سوپر هورنت" استفاده کردند.  حالا این پرسش مطرح می شود که چرا نیروهای امریکایی از این نوع از جنگنده ها برای حمله به مواضع داعش استفاده کرده اند؟


به گزارش "تدبیر"، روزنامه "واشنگتن پست" با اشاره به مزیت های جنگنده های "اف / ای -18 سوپر هورنت" (F/A-18F ) می نویسد:"جنگنده های مدل "اف / ای-18 سوپر هورنت" با همراهی اسکادران 41 با استفاده از پایگاه دریایی امریکا در آب های خلیج فارس حمله نظامی خود علیه مواضع داعش در خاک عراق را آغاز کردند.

استفاده از جنگنده های سری "اف" در این حملات اتفاقی نبوده اند.

این جنگنده ها دارای دو صندلی هستند و توان حمل دو خلبان را به طور همزمان دارند. نخستین بمباران عراق در روزهای گذشته توسط جنگنده های "اف / ای -18 سوپر هورنت" انجام شده است. این نوع از جنگنده های برای حضور در منازعاتی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن امداد رسانی در حوزه میدانی به میزان کمی صورت می گیرد.

سه سال پیش نیز هنگامی که ارتش امریکا حمله نظامی خود در عراق را آغاز کرد این جنگنده های سری "اف" بودند که از پایگاه هوایی "یو اس اس جورج دابلیو بوش" به پرواز درآمدند.

تحلیلگران دفاعی معتقدند که این جنگنده قابلیت های گسترده ای دارد که از جمله آن ها می توان به عکس برداری و نقشه برداری از میدان نبرد، شناسایی اهداف و هدف قرار دادن آن ها با بمب های لیزری اشاره کرد."

 

این روزنامه امریکایی در ادامه به تفاوت هواپیماهای مدل "اف -18" با دیگر مدل های سری "اف" پرداخته و در این باره می نویسد:"مدل "اف / ای – 18" دارای دو صندلی است. خلبان پشتی قادر خواهد بود هدف مناسب را شناسایی کند و پیش از پرواز به وضعیت فنی رسیدگی کند.

نخستین جنگنده ای که در عراق عملیات نظامی را انجام داده تحت عنوان "بلک لاینز" (شیرهای سیاه) بوده است که متعلق به اسکادران 213 بوده است. یکی از خلبانانی که با این جنگنده کار کرده می گوید:"انتظار می رود "بلک لاینز" بتواند در انجام عملیات علیه نیروهای داعش موفقیت آمیز عمل کند."

"واشنگتن پست" در پایان اشاره می کند که این نوع از جنگنده های سری "اف" قادر به بمباران با استفاده از بمب های لیزری هستند. خلبانان می توانند هدایت بمب های لیزری را خود و یا با استفاده از از جنگنده دیگری انجام دهد."


جت های جنگنده "کک دانل داگلاس اف / ای -18 هورنت" جت جنگنده چندمنظوره فراصوت دو موتوره است که توسط شرکت مک دانل داگلاس و نورتروپ ساخته شده است. این جنگنده به سفارش نیروی دریایی امریکا به عنوان جایگینی برای جنگنده های "اف-4 فانتوم" و "آ-7 کرسر" ساخته شده است.
 

مطالب مرتبط

اتحاد امریکا و انگلیس علیه داعش

حمله هواپیماهای امریکایی به مواضع داعش

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.0901