تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۵۴
چاپ

اعتراف ترامپ به کوچک‌نمایی کرونا: نمی‌خواستم مردم بترسند/ جو بایدن: این خیانت و دروغ‌گویی است

بایدن در سخنرانی در میشیگان امریکا درباره ترامپ گفت: او می‌دانست اما به عمد از اهمیت ویروس کرونا کاست. بدتر اینکه او به ملت امریکا دروغ گفت.
اعتراف ترامپ به کوچک‌نمایی کرونا: نمی‌خواستم مردم بترسند/ جو بایدن: این خیانت و دروغ‌گویی است

دونالد ترامپ اعتراف کرد که به هنگام اطلاع از ورود کرونا به امریکا، شروع به کوچک‌نمایی بیماری کرده و از اهمیت آن کاسته است.

او دلیل این اقدام را جلوگیری از ایجاد ترس در میان آمریکایی‌ها اعلام کرد.

در مقابل، جو بایدن او را به خیانت به مردم متهم کرده است.

جو بایدن قرار است در انتخابات بعدی ریاست جمهوری در امریکا (آبان 99) با ترامپ رقابت کند.

ترامپ اعتراف کرده که از میزان خطرناک بودن ویروس کرونا و قدرت آن در شیوع، اطلاع داشته اما این اطلاعات را به مردم آمریکا منتقل نکرد زیرا به گفته وی، او دوست نداشت باعث ترس و هراس مردم شود.

به تازگی و در افشاگری جدید یک کتاب منتشر شده به نام "خشم" آمده است که ترامپ با وجود آگاهی از میزان خطرناکی و امکان شیوع گسترده ویروس کرونا، در ابتدای ورود این ویروس به آمریکا، آن را دست کم گرفته و شروع به  کوچک‌نمایی آن کرده است.

"خانم کایلی مکینانی" مسوول امور اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای در کاخ سفید نیز به خبرنگاران گفت که تنها دلیل ترامپ برای کاستن از خطر ویروس کرونا، اطمینان‌بخشی به آمریکایی‌ها بود.

وی افزود: "نشان دادن اطمینان مهم است. نمایش آرامش مهم است. رئیس‌جمهور درباره کووید 19 به هیچ وجه به آمریکایی‌ها دروغ نگفت.

سی‌ان‌ان به تازگی فایل‌هایی را کشف کرد که از مراحل تهیه کتاب جدیدی به نام "خشم" به دست آمده است. این کتاب توسط خبرنگار امریکایی به نام "باب وودوارد" منتشر شده است.

در این فایل‌ها آمده است ترامپ اعتراف کرده بود که از میزان خطرناک بودن ویروس کرونا آگاهی داشته، اما از اهمیت این موضوع کاسته است زیرا نمی‌خواست حالتی از ترس در میان مردم امریکا شکل بگیرد.

تلاش‌های دولت ترامپ برای مقابله با کرونا به شدت در امریکا مورد انتقاد قرار گرفته است. منتقدان عملکرد او را ضعیف و بسیار با تاخیر و دیر توصیف می کنند.

کتاب خشم شامل مصاحبه ترامپ با باب وودوارد (خبرنگار) است. در این مصاحبه، ترامپ می‌گوید به سرعت واقعیت‌های وحشتناکی درباره کرونا مشخص شد از جمله اینکه کرونا چه کسانی را مورد هدف قرار می‌دهد. فقط افراد سن بالا نیستند و جوانان نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند؛ بسیاری از جوانان. این ویروس از طریق هوا منتقل می‌شود. این موضوع سخت‌تر از راه انتقال آن از طریق لمس کردن است. مجبور نیستم چیزها را لمس کنم اما درباره هوا، تو تنفس می‌کنی و این راهی است که وارد می‌شود.

حملات جو بایدن

در مقابل، جو بایدن ترامپ را به خیانت در برابر ملت امریکا متهم کرد و گفت ترامپ با وجود اینکه از خطرناکی ویروس کرونا اطلاع داشت اما دروغ گفت.

وی افزود: این موضوع در چارچوب تقصیر در انجام وظایف است.

بایدن در سخنرانی در میشیگان امریکا درباره ترامپ گفت: او می دانست اما به عمد از اهمیت ویروس کرونا کاست. بدتر اینکه او به ملت امریکا دروغ گفت.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1701