تازه‌های خبر
يكشنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶
چاپ

هشدار برنی سندرز درخصوص سرپیچی ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات

سناتور برنی سندرز که در رقابت مقدماتی حزب دموکرات شرکت داشته هشدار داد، دونالد ترامپ ممکن است در صورت شکست خوردن در انتخابات ماه نوامبر نتیجه انتخابات را نپذیرد.
هشدار برنی سندرز درخصوص سرپیچی ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات

به گزارش پایگاه هیل، برنی سندرز، سناتور مستقل ایالت ورمونت در مصاحبه‌ای به پولتیکو عنوان کرد: مساله تنها مربوط به گمانه زنی بی هدف نیست، ترامپ گفته است تنها راهی که آنها می‌توانند این انتخابات را از ما بربایند داشتن یک انتخابات همراه با تقلب است. حالا او دارد این صحبت را در زمانی که تقریبا هر نظرسنجی از عقب بودنش حکایت دارد، مطرح می‌کند.

سندرز در ادامه به صحبتهایی که ترامپ ماه گذشته میلادی در کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه گفت، اشاره کرد. ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز در ماه ژوئیه در پاسخ  به این که آیا نتایج انتخابات ماه نوامبر را می‌پذیرد، گفت که "باید ببینم و همینطوری جواب بله یا خیر نمی‌دهم."

سندرز اظهار کرد: ما هم همچنین باید در نظر بگیریم اگر که ترامپ ببازد و نخواهد نتایج را بپذیرد و هر کاری که بتواند برای باقی ماندن در قدرت انجام دهد، چه اتفاقی می‌افتد.

سندرز به پولتیکو گفت، برای اجرای یک سری اقدامات با هدف افزایش آگاهی عمومی در قبال دورنمای عدم ترک ریاست جمهوری از سوی ترامپ برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: کاری که ما باید در دو ماه آینده انجام دهیم این است که به مردم آمریکا درباره چگونگی این سناریوی کابوس وار هشدار دهیم تا آنها را برای این امکان آماده کرده و درباره اینکه ما چه کاری در صورت رخ دادن این سناریو انجام میدهیم، صحبت کنیم.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1822