تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲
چاپ

محاکمه پنهانی روحانیون بازداشتی در عربستان آغاز شد

«عبدالله العوده» فرزند «سلمان العوده» مبلغ بازداشت شده سعودی اعلام کرد که پدرش به صورت ناگهانی از زندانی در جده به زندان دیگری در ریاض منتقل شده است.
محاکمه پنهانی روحانیون بازداشتی در عربستان آغاز شد

 العوده اعلام کرد یکی از کارکنان زندان مذکور به وی خبر داده که هدف از انتقال پدرش به زندانی در ریاض برگزاری محاکمه سری بوده است.

در همین حال حساب توییتری «معتقلی الرای»(زندانیان آزادی بیان) از آغاز محاکمه سری شماری از افرادی که اخیرا از سوی آل سعود بازداشت شده اند خبر داده و اعلام کرده است که نام سلمان العوده نیز بین این افراد دیده می شود.

عبدالله العوده در سلسله توییت هایی نوشت: پدرم از زندان ذهبان در جده به زندان «الحایر» در ریاض منتقل شده و از دلیل انتقال وی به این زندان اطلاعی ندارم.

وی همچنین گفته است که هرچه خانواده وی برای بررسی اوضاع سلمان العوده و محاکمه سری وی از دادستانی عربستان سؤال کرده اند، هیچ پاسخی در این زمینه دریافت نکرده اند.

حساب کاربری «زندانیان آزادی بیان» در توییتر نوشت: پس از 11 ماه از بازداشت بدون اتهام شیخ سلمان العوده، مقامات سعودی در حال محاکمه سری وی هستند.


آغاز محاکمه پنهانی روحانیون بازداشت شده

 

این حساب کاربری با اشاره به آغاز محاکمه های سری علیه شماری از بازداشت شدگانی که به دلیل آزادی بیان بازداشت شده اند، در ادامه نوشت: سرکوب در حق شیخ العوده به اوج خود رسیده است.

 

این در حالی است که همین حساب کاربری در توییتر ماه گذشته از وخامت اوضاع جسمی شیخ العوده در زندان آل سعود خبر داده و عنوان کرده بود که وضعیت جسمی وی به دلیل بی تفاوتی نسبت به سلامتی وی رو به وخامت نهاده است.

 

شیخ سلمان العوده روحانی سرشناس سعودی سپتامبر گذشته به همراه بیست شخصیت دیگر که بیشترشان روحانی بودند، بازداشت شد. برخی می گویند بازداشت این افراد به ویژه به دلیل بحران میان عربستان و قطر بوده است.

 

گفتنی است این افراد به شیوه های مختلف خواستار حل و فصل بحران با قطر شده بودند.

 

منبع: شفقنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1425