تازه‌های خبر
دوشنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷
چاپ

آشفتگی فدراسیون جهانی و بلاتکلیفی وزنه برداران/درخواستی برای برگزاری اردو نیست

فدراسیون وزنه برداری ایران درخواستی برای برگزاری اردو نداشته و به نظر می رسد وزنه برداران فعلا باید منتظر سر و سامان گرفتن فدراسیون جهانی باشند.
آشفتگی فدراسیون جهانی و بلاتکلیفی وزنه برداران/درخواستی برای برگزاری اردو نیست

در شرایطی که مجوز برگزاری اردوی رشته های المپیکی چون کشتی و تکواندو صادر شد، اما وزنه برداری هنوز برنامه ای برای برگزاری اردو ندارد. وزنه برداران نیز در حال حاضر در شهر های خود کم و بیش مشغول تمرین هستند تا ببینند تکلیف برگزاری اردوها  و مسابقات چه می شود.
البته در این بلاتکیفی وزنه برداران،  آشفتگی فدراسیون جهانی هم بی تاثیر نیست چون جدا از بحث شیوع ویروس کرونا، فدراسیون جهانی درگیر حواشی داخلی شده و ابتدا باید سر و سامان بگیرد و مشخص شود مسئولیت این فدراسیون با چه کسی است.
همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا، تاماش آیان رییس مستعفی فدراسیون جهانی وزنه برداری هم درگیر اتهامات زیادی شد؛ از پنهان کردن تست های دوپینگ و فساد مالی گرفته تا خریدن رای و همین مسئله باعث تغییر  در مدیریت فدراسیون جهانی شد و هم اکنون  با رییس موقت اداره می شود.
قرار است اساسنامه فدراسیون جهانی وزنه برداری اصلاح شود و انتخابات آن برگزار شود اما هنوز تاریخ دقیق برگزاری انتخابات مشخص نیست.
علاوه بر اینکه ریاست و بقیه مسئولیت های فدراسیون جهانی تعیین تکلیف نشده اند  از ارائه تقویم جدید هم خبری نیست.

فدراسیون ایران هم با توجه به این مسئله و البته مشکلات مالی که با آن مواجه شده  فعلا برنامه ای برای برگزاری اردو ندارد چون به هر حال حتی اگر چهار وزنه بردار که شانس کسب سهمیه دارند را بخواهد وارد اردو کند باز هم  باید هزینه هایی پرداخت کند و این روزها هم خبرهای خوبی از وضعیت مالی فدراسیون به گوش نمی رسد بنابراین با این شرایط عجله ای هم برای آوردن نفرات به اردو ندارد.
فدراسیون جهانی رشته های دیگر کم و بیش تکلیف مسابقات خود را برای سال آینده مشخص کرده اند و تاریخ احتمالی را در نظر گرفته اند اما فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام نکرده بالاخره مسابقات وزنه برداری از چه زمانی مجددا برگزار می شود و از همه مهمتر تکلیف سهمیه های المپیک چه می شود.
وزنه برداران هر قاره تنها یک مسابقه دیگر داشتند تا سهمیه ها تعیین تکلیف شود اما فعلا فدراسیون جهانی در مورد وضعیت سهمیه ها هم اظهار نظری نکرده است.
تنها کاری که در این میان انجام گرفت، برگزاری دو مسابقه به صورت آنلاین بود؛ به طوری که هر وزنه بردار در کشور خود وزنه می زد و داوران به صورت آنلاین وزنه زدن ورزشکاران ر ا تماشا می کردند، اما این رقابتها هم خیلی مورداستقبال قرار نگرفت و نفرات شاخص زیادی در آن حضور نداشتند. البته از ایران هم کسی در این رقابتها شرکت نکرد.

اکنون هم همه وزنه برداران باید در انتظار تصمیم فدراسیون جهانی باشند که می خواهد چگونه سهمیه ها را تعیین تکلیف کند. البته در این مورد فدراسیون جهانی با IOC  مکاتبه ای داشته اما نتیجه آن به صورت رسمی اعلام نشده است. در حال حاضر تنها چیزی که مشخص است وزنه برداران در سال ۲۰۲۰ مسابقه ای نخواهند داشت و باید خود را برای مسابقات ۲۰۲۱ آماده کنند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1654