تازه‌های خبر
جامعه

کرونا کِی تمام می شود؟

کرونا کِی تمام می شود؟ یک متخصص اپیدمیولوژی ضمن ارایه راهکارهای عملی برای کنترل پاندمی کووید۱۹، گفت: قطعا اگر از ویروس عقب بمانیم، هر روز شاهد افزایش موارد مرگ و ابتلا خواهیم بود؛ بنابراین باید هرچه سریع‌تر درس آموخته‌ها را تحلیل و بر اساس آن برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

دغدغه ها و پیشنهادات والدین ۵ روز پس از بازگشایی مدارس

دغدغه ها و پیشنهادات والدین ۵ روز پس از بازگشایی مدارس پنج روز از بازگشایی پرکش و قوس مدارس از پانزدهم شهریورماه می گذرد و با وجود آنکه انتظار می رفت به تدریج و در روزهای ابتدایی آغاز سال تحصیلی ثبات و آرامش برقرار شده و قطار آموزش روی ریل خودش بیفتد هنوز ناهماهنگی هایی به چشم می خورد.

کدام کودکان باید واکسن آنفلوآنزا بزنند؟

کدام کودکان باید واکسن آنفلوآنزا بزنند؟ یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان با تاکید بر لزوم تزریق واکسیناسیون آنفلوآنزا برای کودکان دارای بیماری‌های زمینه‌ای، گفت: امیدواریم امسال عدالت توزبع واکسن آنفلوآنزا بهتر از سال‌های قبل اجرا شود و افراد واجد شرایط در مرحله اول واکسن را دریافت کنند.

"رمدسیویر ایرانی" کجا توزیع می‌شود؟

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره وضعیت توزیع داروی رمدسیویر ایرانی جهت استفاده در مبتلایان کرونا توضیح داد.

آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گلستان

آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گلستان رییس سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده در استان گلستان را تشریح کرد.

آغاز پیک جدیدِ خفیفِ کرونا در کشور

آغاز پیک جدیدِ خفیفِ کرونا در کشور در روند کشوری بیماری کووید-۱۹ در هفته منتهی به ۱۴ شهریور ماه، تعداد کل موارد مرگ و ابتلا نسبت به هفته پیش کاهش یافته بود اما به نظر می‌رسد در اواخر این هفته یک پیک جدید خفیف در حال شکل‌گیری باشد. روند مختصر صعودی یا شروع پیک خفیف و جزئی در ۱۹ استان دیده می‌شود.

خطر طغیان بیماری‌هایی که از کشور پاک شدند!

خطر طغیان بیماری‌هایی که از کشور پاک شدند! بی تردید، "واکسیناسیون" یکی از قدیمی‌ترین مداخلات بهداشتی برای کنترل بیماری‌ها در کشور است؛ مبحثی که تا پیش از سال‌های اول دهه ۶۰ ساختاری مناسب و هدفمند نداشت و با شکل‌گیری شبکه بهداشتی کشور و گسترش آن، کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از دست کم شش بیماری واگیردار را رقم زد و آن‌ها را ...

ایران برای خرید واکسن کرونا اقدام می کند؟

ایران برای خرید واکسن کرونا اقدام می کند؟ سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت تامین واکسن کرونا در کشور، گفت: اگر کشوری واکسن کرونا را تولید کند و آن واکسن مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار گیرد، برای خرید آن اقدام می‌شود، اما واکسن‌هایی که در حال حاضر در مورد آن ها صحبت می‌شود، هنوز مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار نگ...

حضور مجازی رییس جمهور و حضور فیزیکی دانش آموزان

حضور مجازی رییس جمهور و حضور فیزیکی دانش آموزان زنگ آغاز سال تحصیلی همزمان در مدارس سراسر کشور نواخته شد.

«نه» دانشگاه‌های بزرگ به شروع زودهنگام ترم کرونایی

«نه» دانشگاه‌های بزرگ به شروع زودهنگام ترم کرونایی نیم سال اول تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ در حالی از امروز شنبه ۱۵ شهریور سال جاری به صورت رسمی آغاز می شود که به دلیل شیوع کرونا ویروس در کشور، دانشجویان برای دومین ترم متوالی برخلاف روند مرسوم سالهای گذشته از حضور فیزیکی در فضای آموزش محروم هستند و با کمک ابزارهای الکترونیکی در کلاس‌های درس ح...

کم و کیف بازگشایی مدارس از فردا

کم و کیف بازگشایی مدارس از فردا با وجود شرایط کرونا در کشور، امسال سخت‌ترین آغاز را برای سال تحصیلی در بعد از انقلاب تجربه خواهیم کرد. دست اندرکاران آموزش و پرورش از آمادگی برای بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور چه به صورت حضوری و چه غیرحضوری خبر می دهند و اعلام کرده اند که مانورهای بازگشایی مدارس نیز در استان ها برگ...

مضرات مصرف زیاد چای "سبز" و "سیاه"

مضرات مصرف زیاد چای مطالعات اخیر نشان می دهد که نوشیدن بیش از حد چای سیاه و سبز مثلا بیش از پنج لیوان در روز، به دلیل داشتن کافئین ممکن است با عوارضی خفیف تا شدید همراه باشد.

کرونا ابتلا به وسواس فکری را تشدید می کند؟

کرونا ابتلا به وسواس فکری را تشدید می کند؟ یک روانشناس با بیان اینکه داده های معتبرِ مبتنی بر پژوهش در راستای افزایش شیوع وسواس همزمان با پاندمی کرونا وجود ندارد، اظهار کرد: آنچه به عنوان اختلال وسواس شناخته می شود، با تغییرات موقت یا نشخوارهای ذهنی موقتی که به علت تغییرات محیطی ما اتفاق می افتد، متفاوت است.

وضعیت فعلی کرونا در کشور و چند توصیه درباره بازگشایی مدارس

وضعیت فعلی کرونا در کشور و چند توصیه درباره بازگشایی مدارس عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به روند فعلی کرونا در کشور، درباره وضعیت بازگشایی مدارس و زمان تزریق واکسن‌آنفلوانزا توضیحاتی ارائه داد.

احتمال حذف آزمون ارشد ودکتری تاسال ۱۴۰۰

احتمال حذف آزمون ارشد ودکتری تاسال ۱۴۰۰ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از اعلام آمادگی نمایندگان مجلس برای تهیه طرح دو فوریتی برای اصلاح سهمیه‌های ورود به دانشگاهها خبر داد و گفت: در حال حاضر کمیته مشترکی در این خصوص متشکل از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و ستاد نقشه جامع علمی کشور شکل گرفته است که امی...

دو گانه "سلامت" و "آموزش" در سایه کرونا

دو گانه نگرانی از شدت گرفتن کرونا در فصل سرد سال و همزمانی آن با بازگشایی مدارس؛ مبحثی است که دو اصل "آموزش" و "سلامت" را در سال تحصیلی جاری دچار چالش کرده و با وجود بازگشایی مدارس از هفته آینده، اما هنوز جزییات دقیقی از تمهیدات و دستورالعمل های پیش بینی شده در جهت رفع نگرانی ها، اعلام ن...

آیا واکسن کرونا نیاز به بازطراحی خواهد داشت؟

آیا واکسن کرونا نیاز به بازطراحی خواهد داشت؟ ثبت مواردی از ابتلای مجددِ بهبودیافتگان کووید-۱۹ در چندین کشور مختلف، نگرانی‌هایی را در مورد چگونگیِ مصونیت در برابر این بیماری به همراه داشته است.

دولت مجبور نباشد به شهرداری‌ها کمک نمی‌کند

دولت مجبور نباشد به شهرداری‌ها کمک نمی‌کند شهردار تهران اعلام کزد که اگر دولت مجبور نباشد به شهرداری‌ها کمک نمی‌کند، مثلا در موضوع حمل و نقل عمومی و کرونا، دولت به اجبار در این زمینه کمک کرد. اما این نگاه، نگاه راحتی نیست و منابع در دولت به راحتی اختصاص پیدا نمی کند.

وضعیت مصرف سیگار در کشور / جرایم تبلیغ دخانیات

وضعیت مصرف سیگار در کشور / جرایم تبلیغ دخانیات رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات کشور ضمن اشاره به فرصت ناشی از تهدید کرونا جهت کاهش مصرف قلیان، اقدامات صورت گرفته در زمینه کاهش مصرف دخانیات در کشور را تشریح کرد.

کروناویروس تا ۳ هفته در مخاط بینی کودکان باقی می‌ماند

کروناویروس تا ۳ هفته در مخاط بینی کودکان باقی می‌ماند بر اساس یک بررسی جدید که در کره جنوبی انجام شده، ویروس کرونا می‎تواند تا سه هفته داخل مخاط بینی کودکان باقی بماند.

امسال چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟

امسال چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟ دبیر انجمن داروسازان تهران با تاکید بر اینکه فقط افراد پرریسک و مبتلایان به بیماری های زمینه ای نیازمند تزریق واکسن آنفلوآنزا هستند، گفت: افراد پرریسک باید به نحو ویژه‌ای غربالگری شوند و واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند.

ثبت ابتلای مجدد به کرونا در آمریکا

ثبت ابتلای مجدد به کرونا در آمریکا بررسی های آزمایشگاهی حاکی از ابتلای مجدد بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در آمریکاست.

هشدارهایی که باید در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها جدی بگیرید

هشدارهایی که باید در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها جدی بگیرید آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان بیماری‌های باکتریایی تجویز می‌شوند. از آنجایی که باکتری‌ها دارای انواع مختلفی هستند، برای هر کدام از آنها نوع خاصی از آنتی‌بیوتیک تجویز می‌شود. تنها با شناخت نوع باکتری می‌توان به مقابله با آن رفت...

قاتل رومینا اشرفی به اتهام قتل عمد از جنبه عمومی جرم به ٩ سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد

قاتل رومینا اشرفی به اتهام قتل عمد از جنبه عمومی جرم به ٩ سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان ضمن تشریح ابعاد رای پرونده قتل رومینا اشرفی گفت: پرونده قتل رومینا اشرفی توسط قضات باسابقه و به دور از هر گونه جوسازی و بر اساس ظرفیت قانونی موجود رسیدگی شده است.

ادعای "مدرنا" در مورد نتایج امیدبخش واکسن کووید-19 بر روی سالمندان

ادعای داوطلبان آنتی بادی های خنثی کننده تولید کردند که محققان بر این باورند برای ایجاد ایمنی از ویروس و تحریک سلول های نابودگر T لازم هستند. علاوه بر این، آنتی بادی های تولید شده بیشتر از کسانی است که از بیماری کووید-19 بهبود یافته اند.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.2947