تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰
چاپ

اختصاصی تینا پرس لیست قطعی کابینه دکتر روحانی

 بعد از برگزاري جلسه بعد از ظهر چهارشنبه اعضاي احتمالي كابينه دكتر روحاني با رئيس جمهور منتخب،شامگاه روز گذشته ليست قطعي كابينه يازدهم مشخص گرديد.

لیست قطعی کابینه دکتر روحانی

 

به گزارش خبرنگار سياسي تينا پرس بعد از برگزاري جلسه بعد از ظهر چهارشنبه اعضاي احتمالي كابينه دكتر روحاني با رئيس جمهور منتخب،شامگاه روز گذشته ليست قطعي كابينه يازدهم مشخص گرديد.در روزهای اخیر و تا لحظه ارسال این خبر اسامی دیگری نیز جهت حضور در کابینه مطرح بوده اند که پیگیری خبرنگار تینا پرس نشان می دهد که به احتمال بسیار زیاد اسامی ذیل جهت اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی خواهند شد.

لیست کابینه و گرایش سیاسی آنها به شرح زیر است:

ردیف

نام

وزارتخانه

گرایش سیاسی

1

علی جنتی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اصولگرا

2

عبد الرضا رحمانی فضلی

وزارت کشور

اصولگرا

3

سید محمود علوی

وزارت اطلاعات

اصولگرا

4

عباس آخوندی

وزارت راه و مسکن و شهر سازی

اعتدال گرا

5

محمد جواد ظریف

وزارت خارجه

اعتدال گرا

6

سید حسن قاضی زاده هاشمی

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی

نامعلوم

7

 احمدی میانجی

وزارت دادگستری

نا معلوم

8

محمود حجتی

وزارت جهاد کشاورزی

اصلاح طلب

9

محمود واعظی

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

اعتدال گرا

10

حمید چیت چیان

وزارت نیرو

اعتدال گرا

11

محمد علی نجفی

وزارت آموزش و پروش

اصلاح طلب

12

بیژن نامدار زنگنه

وزارت نفت

اصلاح طلب

13

جعفر میلی منفرد

وزارت آموزش عالی

اعتدال گرا

14

علی طیب نیا

وزارت اقتصاد و دارایی

اصلاح طلب

15

حسین دهقان

وزارت دفاع

اعتدال گرا

16

محمد رضا نعمت زاده

وزارت صنعت و تجارت

اعتدال گرا

17

علی ربیعی

وزارت کار

اصلاح طلب

18

مسعود سلطانی فر

وزارت ورزش

اصلاح طلب

19

اسحاق جهانگیری

معاون اول

اصلاح طلب

20

محمد شریعتمداری

معاون اجرایی

اعتدال گرا

21

علی اکبرناطق نوری

مشاور عالی

اصولگرا

22

پروین داد اندیش

مشاور زنان

نامعلوم

23

محمد باقر نوبخت

معاونت نظارت( ساازمان مدیریت)

اعتدال گرا

24

تیمور علی عسگری

پارلمانی

اعتدال گرا

25

محمد نهاوندیان

رئیس دفتر و مشاور ویژه اقتصادی

اعتدا گرا

26

محمد فروزنده

دبیر شورای عالی امنیت ملی

اصولگرا

27

سید رضا صالحی امیری

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

اعتدال گرا

28

ولی الله سیف

رئیس کل بانک مرکزی

اعتدال گرا

 

 

 

بيوگرافي و سابقه مديريتي اعضاي كابينه دولت يازدهم به اين شرح است: 

اسحاق جهانگیری معاون اول


وی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و تا پیش از مرحله تائید صلاحیت ها رئیس ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی بود. او در مجالس دوم و سوم نماینده جیرفت بوده است و در سال ۱۳۷۱ در دولت هاشمی‌رفسنجانی به سمت استاندار استان اصفهان منصوب شد و به جای غلامحسین کرباسچی نشست. جهانگیری از موسسان حزب کارگزاران سازندگی بود و هم‌اکنون عضو شورای مرکزی آن است. با پیروزی محمد خاتمی در انتخابات، جهانگیری به‌عنوان وزیر معادن و فلزات به مجلس پنجم معرفی و موفق به کسب رای اعتماد شد. وی در هر دو دوره ریاست‌جمهوری خاتمی وزیر صنایع و معادن بود.

علی‌اکبر ناطق نوری- مشاور عالي

حجت اسلام والمسلمين علی‌اکبر ناطق نوری (زاده تیر ماه۱۳۲۲ در نور ) رئیس دفتر بازرسی رهبر معظم انقلاب است. وی در دوره‌های اول، سوم، چهارم و پنجم نماینده و دوره‌های چهارم و پنجم رییس مجلس شورای اسلامی بوده است. او همچنین عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می باشد.

نمایندگی امام راحل در وزارت جهاد سازندگی و وزارت کشور در دولت اول میرحسین موسوی (۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴) از دیگر سمت‌های او بوده‌است.

او در سال ۱۳۷۷ با ابتکار خود بین المجالس کشور های اسلامی را تاسیس کرد و هم اکنون ریاست اتحادیه تاسیس بین المجالس را بر عهده دارد و هر دو سال یکبار به همراه رئیس مجلس به این اجلاس می رود و از سخنرانان اصلی این اجلاس به حساب می آید.او در سطح سران سه قوه جمهوری اسلامی ایران اولین کسی بود که به اروپا سفر کرد و با توجه به اختلافات مختلف جمهوری اسلامی با اتحادیه اروپا، ارتباط او به قوت خود باقی ماند.

سید محمود علوی- وزارت اطلاعات

سید محمود علوی در چهارم اردیبهشت ۱۳۳۳ ، در خانواده ای روحانی در لامرد فارس ولادت یافت . در سن دو سالگی با خانواده به نجف اشرف عزیمت و تحصیلات ابتدایی و سالهای اول متوسطه را در دبستان و دبیرستان علوی ایرانیان در نجف گذراند .

وی همزمان با تحصیلات حوزوی ، به تحصیلات دانشگاهی پرداخته ، دوره کارشناسی را در مدرسه عالی تربیتی و قضایی قم (دانشگاه فعلی قم) در رشته علوم تربیتی با احراز رتبه اول گذرانده ، کارشناسی ارشد را در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی با کسب رتبه اول و با معدل ۱۸.۹۶ طی نموده و مقطع دکتری را در همان رشته در دانشگاه فردوسی مشهد با کسب رتبه عالی به پایان رسانده است.
از سوابق وی می توان به نماینده ستاد مرکزی انقلاب اسلامی در جنوب فارس در سال ۱۳۵۸-۱۳۵۷، نماینده دوره های اول – دوم – چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی، سخنگوی کمسیون شورا ها و امور داخلی ، کمسیون خاص وظیفه عمومی ، کمسیون خاص وظایف و اختیارات ریاست جمهوری در دوره های اول و دوم مجلس شورای اسلامی، نایب رئیس کمسیون شورا ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی (دوره چهارم)، نایب رئیس کمسیون های سیاست خارجی و آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی (دوره پنجم)، نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از سال ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۸۸ با حکم مقام معظم رهبری می توان اشاره کرد.

 

جعفر میلی منفرد-وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 

دکتر جعفر ميلي منفرد متولد سال 1332 استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. سوابق تحصیلی وی عبارتند از کارشناسي مهندسي برق ـ قدرت، دانشگاه صنعتي اميركبير (پلي تكنيك تهران)، 1356، اخذ ديپلم تخصصي از مدرسه عالي برق پاريس(Supelec)، فرانسه، 1359، كارشناسي ارشد مهندسي برق ـ قدرت، دانشگاه پاريس 6، فرانسه، 1360 و دكتراي مهندسي برق ـ قدرت، دانشگاه پاريس 6، فرانسه، 1363 است

وی در حال حاضر استاد پايه 25 و عضو هيات علمي گروه قدرت دانشكده مهندسي برق دانشگاه صنعتي اميركبير  است. میلی منفرد چهره شناخته شده ای در سطح وزارت علوم است پیش از این در سالهای 82 تا 84 قائم مقام وزير و معاون طرح و توسعه وزارت علوم، تحقيقات و فناوری بوده است

وی در سمت هایی همچون سرپرست وزارت علوم، تحقيقات و فناوری، معاون فناوری وزارت علوم، رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، معاون دانشجويي و فرهنگي وزارت علوم مسئولیت داشته است

دکتر میلی منفرد همچنین در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز سمت هایی همچون معاون پژوهشي، مسئول چهار دوره تقويتي كارشناسي ارشد ايثارگران كشور، سرپرست پرديس تفرش، سرپرست دانشكده فيزيك، معاون آموزشي، رئيس دانشكده مهندسي برق، معاون امور جنگ، معاون دانشكده مهندسي برق برعهده داشته است

عبدالرضا رحمانی فضلی- وزارت کشور

"عبدالرضا رحمانی فضلی" متولد ۱۳۳۸ در شیروان و دارای دکترای جغرافیا گرایش برنامه‌ریزی و کارشناس ارشد جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس است.

وی رئیس دیوان محاسبات کشور، نماینده دوره چهارم مجلس شورای اسلامی و قائم مقام شورای عالی امنیت ملی و معاون اجتماعی، فرهنگی رسانه‌ای در دوره علی لاریجانی بوده‌ است.

از پست‌های دیگر رحماني فضلي می‌توان به ریاست دوره‌ای اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای (اکو) ECO و رئیس حوزه خبر اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه ABU اشاره کرد.

همچنین وي از سال 1382 تاکنون استاد دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی تهران در رشته تحصیلی و تدریسی جغرافیا بوده است.

بیژن نامدار زنگنه- وزارت نفت

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1641