تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۱۲
چاپ

سخنگوی کاخ سفید: کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در عراق هیچ ارتباطی با انتخابات ندارد

سخنگوی کاخ سفید مدعی شد آمریکا می‌خواهد قبل از خارج کردن همه نظامیان خود از خاک عراق، اطمینان حاصل کند که نیروهای عراقی به‌خوبی آموزش دیده‌اند و به همین دلیل خروج نظامیان آمریکایی از عراق نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری سی‌بی‌اس، «کایلی مک‌انانی» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد خروج کامل نیروهای آمریکایی از عراق نیازمند زمان بیشتری است.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سؤال که چرا دونالد ترامپ به وعده خود مبنی بر خارج کردن تمامی نیروهای آمریکایی از عراق عمل نمی‌کند، مدعی شد: «این کار زمان می‌برد. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که نیروهای عراقی به‌خوبی آموزش دیده‌اند.»

وی افزود: «نیروهای آمریکایی در این زمینه [آموزش نظامیان عراقی] کار بزرگی انجام داده‌اند. ما معتقدیم که اکنون زمان مناسبی است که ما تعداد نیروهایمان در عراق را کاهش دهیم و به حفظ ثبات در این کشور کمک کنیم.»

سخنگوی کاخ سفید در ادامه مدعی شد که کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در عراق در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) هیچ ارتباطی با انتخابات ندارد.

صبح امروز چهارشنبه ژنرال کنت مکنزی فرمانده تروریست‌های آمریکایی در غرب آسیا اعلام کرد نظامیان این کشور در عراق تا پایان ماه جاری میلادی از 5200 نفر به 3000 نفر کاهش خواهند یافت.

خروج نیروهای آمرکایی از عراق و افغانستان یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات سال 2016 بوده است، اما رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در آستانه دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری این کشور هنوز نتوانسته به وعده خود عمل کند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1594