تازه‌های خبر
يكشنبه، ۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵
چاپ

ترکیه امارات را به حمایت از یگان‌های کرد در سوریه متهم کرد

خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه به نقل از چندین منبع مطلع گزارش داد، امارات متحده عربی تعداد زیادی از عوامل جاسوسی خود را برای آموزش نیروهای ی‌پ‌گ/پ‌ک‌ک در چند سال گذشته به سوریه اعزام کرده است.
ترکیه امارات را به حمایت از یگان‌های کرد در سوریه متهم کرد

براساس گزارش آناتولی، امارات پس از برگزاری مذاکرات محرمانه با این نیروها در سال ۲۰۱۷، افسران اطلاعاتی خود را سال بعد از آن یعنی ۲۰۱۸ به این منطقه فرستاد.

طبق این گزارش، آنها نیروهای کرد ی‌پ‌گ/پ‌ک‌ک را در حوزه جاسوسی، ضد جاسوسی، خرابکاری، اقدامات ترور، اطلاعات ارتباطی، امنیت اطلاعات و شبکه‌های ارتباطی آموزش داده‌اند. این آموزش‌ها در قامشلی، حسکه و دیرالزور در شمال شرقی سوریه ارائه شد.

براساس این گزارش، افسران اماراتی همچنین یک خط تماس مستقیم و محرمانه با این نیروها برقرار کردند. نام مستعار این عوامل در اختیار خبرگزاری آناتولی قرار گرفته است.

عاملی با اسم رمز عبداللطیف عبدالقادر همروش در کمپ‌هایی در قامشلی مستقر بود و برای یک سال آموزش‌های امنیت اطلاعات و اطلاعات ارتباطی – مخابراتی ارائه می‌کرد. محمد عبدالقادر الشهی، از دیگر عوامل امارات حملاتی را به نیابت از این نیروها در سوریه انجام می‌داد. احمد رشید محمد هم آموزش‌هایی در حوزه رمزنگاری و شبکه‌های ارتباطی ارائه می‌داد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2026