تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶
چاپ

هشدار نسبت به رای آوری شعارهای تند و ساختارشکنانه در انتخابات ۱۴۰۰

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه اگر در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدهای اصلی جریان اصلاحات تایید صلاحیت شوند، اصولگرایان رای نمی آورند، گفت: در غیر این صورت شعار های تند و سنت شکن مثل شعارهای احمدی نژاد رای آور است.
هشدار نسبت به رای آوری شعارهای تند و ساختارشکنانه در انتخابات ۱۴۰۰

جلال جلالی زاده در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه نمی توان گفت کدام جریان سیاسی در انتخابات ۱۴۰۰ دست بالاتر خواهد داشت، اظهار کرد: مردم بی تفاوت شده اند و معتقدند که هر دو جریان در ایجاد مشکلات آنها سهیم هستند، بنابراین پیش بینی رفتار مردم مشکل است.پیش بینی رفتار مردم در انتخابات به تحلیل درست و همه جانبه از مسایل داخلی و خارجی کشور و بررسی علل و عوامل مشارکت مردم بستگی دارد.

وی ادامه داد: با این حال اگر در انتخابات کاندیدهای اصلی جریان اصلاحات تایید صلاحیت شوند، اصولگرایان رای نمی آورند در غیر این صورت شعار های تند و سنت شکن مثل شعارهای احمدی نژاد رای آور است،چون به هر حال بخشی از جامعه احساسی رای می دهد و به کسی رای می دهد که مطابق میل او صحبت کرده و وعده دهد.

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که چه کسی برای ریاست جمهور بعدی برای کشور مفید است،‌ گفت: باید به این سمت برویم که دولت و مجلس در هر دوره ای همسو باشند. اگر مجلس و دولت مختلف هم باشند، کشور ضرر می کند.اگر بهترین رییس جمهور هم داشته باشیم و مثلا خاتمی دوباره رییس جمهور شود، اگر مجلس همسو نباشد،کاری از دستش برنمی آید. اگر خاتمی با مجلس تندرو مواجه شود، هر روز با مشکلی مواجه شده و نمی تواند برای کشور کاری کند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2062