تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴
چاپ

برگزاری اولین رزمایش نظامی مشترک آلمان و اسرائیل

این نخستین رزمایش مشترک سربازان آلمانی و اسرائیلی در خاک آلمان است. هفته نخست این رزمایش عمدتا به مانور نیروی هوایی اختصاص دارد.

رزمایش مشترک آلمان و اسرائیل امروز دوشنبه ۱۷ اوت (۲۷ مرداد) در خاک آلمان آغاز می‌شود؛ رزمایشی که ۱۱ روز ادامه خواهد داشت و طبق قرار در روز ۲۸ اوت، با بزرگداشت خاطره قربانیان هولوکاست به پایان می‌رسد.

برگزاری اولین رزمایش نظامی مشترک آلمان و اسرائیل

به گزارش دویچه وله؛ همکاری‌های نظامی اسرائیل و آلمان ظرف سالیان گذشته گسترش یافته است. اما این نخستین مانور نظامی سربازان آنهااست؛ مانوری که در خاک آلمان برگزار خواهد شد. شماری از بازماندگان قربانیان هولوکاست نیز در این رزمایش حضور دارند.

هدف از برگزاری نخستین رزمایش مشترک اسرائیل و آلمان، آمادگی برای مقابله با یک "رویداد جدی" اعلام شده است.

رزمایش نظامی سربازان آلمان و اسرائیل از جمله مانور هوایی را نیز دربرمی‌گیرد. از این رو، شماری از جنگنده‌های اسرائیل بر فراز آسمان آلمان به پرواز درخواهند آمد.

گفته می‌شود تعدادی از خلبانان اسرائیلی که در این مانور نظامی شرکت دارند، نوه‌های بازماندگان هولوکاست و از جمله خویشاوندان کسانی هستند که از اردوگاه کار اجباری داخائو، جان سالم به در برده‌اند.

ظرف پنج سال گذشته، سطح همکاری‌های نظامی آلمان و اسرائیل گسترش قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ از تبادل اطلاعات نظامی تا همکاری‌های عملی نیروهای نظامی. حتی دو بار، در چارچوب یک رزمایش چند ملیتی در خاک اسرائیل، نیروی هوایی آلمان نیز مشارکت داشته است.

اما این نخستین رزمایش مشترک سربازان آلمانی و اسرائیلی در خاک آلمان است. هفته نخست این رزمایش عمدتا به مانور نیروی هوایی دو کشور اختصاص دارد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.4376