تازه‌های خبر
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۲۴
چاپ

وزیر انرژی روسیه: بازگشت تدریجی توازن به بازار نفت

وزیر انرژی روسیه پیش‌بینی کرد که کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک پلاس تصمیم شتابزده‌ای نمی‌گیرد زیرا شاهد بازگشت تدریجی توازن به بازار نفت هستیم و شرایط کم و بیش پایدار است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، خبرگزاری‌های روسیه گزارش دادند که الکساندر نواک معتقد است کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) در نشست پیش‌رو تصمیم عجولانه‌ای درباره کاهش تولید نمی‌گیرد زیرا بازار نفت ثبات داشته است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) از ماه مه و برای مقابله با آثار منفی بیماری همه‌گیر کرونا تولید حدود ۱۰ درصد از تقاضای جهانی نفت را کاهش دادند.

کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیر اوپک که برای ائتلاف اوپک پلاس نقش مشاوره‌ای دارد، ماه گذشته میلادی توصیه کرد همسو با توافق اخیر اوپک پلاس، کاهش تولید تاریخی روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای خود را از ابتدای ماه اوت به حدود ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز تغییر دهند، این تغییر در این ماه اجرا شد.

نواک اعلام کرد که پیشنهاد جدیدی برای تغییر توافق اوپک پلاس ارائه نشده است.

وی گفت: فکر می‌کنم هیچ‌کس اقدام شتابزده‌ای نکند و پیشنهادهای دیگری مطرح نمی‌شود بازار کم‌وبیش پایدار است و ما شاهد بازگشت تدریجی تعادل به بازار نفت هستیم.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1638