تازه‌های خبر
جمعه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲
چاپ

توصیه مشاور روحانی به کنکوری‌ها: به جای تلاش برای تعویق کنکور، درس بخوانید

مشاور رئیس جمهوری خطاب به داوطلبان کنکور سراسری گفت: لطفاً وقتی را که صرف تلاش برای تعویق یا عدم تعویق آزمون می‌کنید، صرف درس خواندن کنید.

به گزارش ایسنا حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توییتر خطاب به داوطلبان کنکور سراسری نوشت:

«‏داوطلبان عزیز

سلام

لطفاً وقتی را که صرف تلاش برای تعویق یا عدم تعویق آزمون می‌کنید، صرف درس خواندن کنید.

ان‌شاءالله آزمون سراسری با هماهنگی دولت، خانواده‌ها و داوطلبان در زمان مقرر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری مناسب برای سلامت عمومی برگزار خواهدشد.»

به گزارش ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور درخواست هایی از سوی برخی داوطلبان آزمون‌های ورود به دانشگاه سال ۹۹ اعم از آزمون‌های دکترا و تحصیلات تکمیلی و آزمون سراسری مبنی بر تعویق برگزاری کنکور مطرح شد.

با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا آزمون‌های دکترا و کارشناسی ارشد پس از چند ماه تأخیر، طی هفته‌های گذشته برگزار شد. در روزهای گذشته گمانه‌زنی‌هایی در خصوص تعویق برگزاری آزمون سراسری مطرح شد، اما شامگاه سه شنبه وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که ستاد مدیریت کرونا با هرگونه تعویق در برگزاری آزمون سراسری مخالفت کرده است؛ بر این اساس آزمون سراسری در تاریخ مصوب قبلی ستاد ملی مدیریت کرونا (در روزهای 29، 30 و31 مرداد و یکم شهریورماه) برگزار خواهد شد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3187