تازه‌های خبر
سه شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۴۱
چاپ

وزیر خارجه آمریکا: چین می‌خواهد قانون امنیتی خود را در سراسر جهان اعمال کند

حزب کمونیست چین به دنبال اعمال قانون امنیت ملی خود در هنگ‌کنگ برای مردم سراسر جهان است –تلاشی فاحش که اجرای حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین را تضعیف می‌کند. نمی‌توانیم به پکن اجازه دهیم که مدل حاکمیت استبدادی خود را صادر کند.
وزیر خارجه آمریکا: چین می‌خواهد قانون امنیتی خود را در سراسر جهان اعمال کند

با تشدید اختلافات میان واشنگتن و پکن، وزیر امور خارجه آمریکا حزب حاکم چین را به اجرای عملیات‌های جاسوسی در ایالات متحده و تلاش برای اعمال قانون امنیت ملی خود در سراسر جهان متهم کرد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک سری پیام‌های توییتری نوشت: جزر و مد در حال چرخش است –نه فقط در ایالات متحده بلکه در سراسر جهان. تهدید از جانب حزب کمونیست چین در حال آشکار شدن است و کشورهای هم‌فکر در حال متحد شدن هستند تا علیه این اقدام کنند و از آزادی و دموکراسی خودشان محافظت کنند.

پمپئو در پیام دیگری نوشت: حزب کمونیست چین به دنبال اعمال قانون امنیت ملی خود در هنگ‌کنگ برای مردم سراسر جهان است –تلاشی فاحش که اجرای حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین را تضعیف می‌کند. نمی‌توانیم به پکن اجازه دهیم که مدل حاکمیت استبدادی خود را صادر کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: حزب کمونیست چین در حال اجرای عملیات‌های جاسوسی درون ایالات متحده است و برای نفوذ عمیق میان رهبران تجاری آمریکا و مقام‌های منتخب تقلا می‌کند. ما این تهدید را جدی می‌گیریم و قصد داریم تا از مردم آمریکایی محافظت کنیم.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2253