تازه‌های خبر
سه شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۱۷
چاپ

رشد 30 درصدی مهاجرت انگلیسی‌ها به دیگر کشورهای اروپایی پس از همه‌پرسی برگزیت

بر اساس نتایج یک مطالعه آماری، میانگین سالانه تعداد افرادی که پس از همه‌پرسی برگزیت از انگلیس به دیگر کشورهای اروپایی مهاجرت کرده‌اند، در مقایسه با میانگین آن در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ بیش از ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش یورونیوز، نتایج تحقیقات مشترک سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و اداره کل آمار اتحادیه اروپا (یورو استات) حاکی از این است که مهاجرت شهروندان انگلیسی به سایر کشورهای اروپایی، پس از همه‌پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا که در سال 2016 برگزار شد، بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

بر اساس نتایج بررسی‌های مشترک OECD و یورو استات، در فاصله سال‌های 2008 تا 2015 سالانه به‌طور متوسط 56.8 هزار نفر از انگلیس به دیگر کشورهای اروپایی مهاجرت کرده‌اند، اما این رقم در سال‌های 2016 تا 2018 به بیش از 73.6 هزار نفر در سال افزایش یافته است.

علاوه بر این، تعداد اتباع انگلیسی که پس از همه‌پرسی برگزیت و رأی مثبت اکثریت شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اقدام به ارائه درخواست تابعیت از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا کرده‌اند، 500 درصد نسبت به رقم آن در سال‌های قبل از برگزاری این همه‌پرسی افزایش نشان می‌دهد.

اسپانیا محبوب‌ترین مقصد مهاجرتی برای اتباع انگلیسی پس از همه‌پرسی برگزیت بوده است. در حالی که در فاصله سال‌های 2008 تا 2015 سالانه حدود 2300 شهروند انگلیسی به اسپانیا مهاجرت می‌کردند، این رقم در فاصله سال‌ها 2016 تا 2018 به بیش از 21 هزار نفر در سال رسیده است.

به گفته «دانیل آوئر» پژوهشگر سابق دانشگاه آکسفورد که اکنون در مرکز تحقیقات علوم اجتماعی برلین به فعالیت‌های پژوهشی مشغول است، دلیل افزایش چشمگیر مهاجرت از انگلیس به دیگر کشورهای اروپایی این است که احتمالاً شهروندان انگلیسی کشور خود را در آستانه یک بحران بزرگ سیاسی یا اقتصادی می‌بینند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2166