تازه‌های خبر
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۲۸
چاپ

نامه تعدادی از اعضای تحریریه «شهروند» به انجمن صنفی روزنامه نگاران

۳۳ عضو از تحریریه روزنامه «شهروند» در نامه‌ای به رییس و هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران خواستار واکنش به تعطیلی کاغذی این روزنامه شدند.
نامه تعدادی از اعضای تحریریه «شهروند» به انجمن صنفی روزنامه نگاران

در نامه سرگشاده اعضای تحریریه روزنامه «شهروند» که قرار است به‌زودی چاپ کاغذی آن متوقف شود و حیات آن صرفا در دنیای مجازی ادامه پیدا کند، ضمن مرور فعالیت های این روزنامه و تغییرات محتوایی و ساختاری که تجربه کرده، به اهمیت ادامه حیات این روزنامه اجتماعی پرداخته شده است.

در بخشی از این نامه آمده است که «ما، اعضای تحریریه روزنامه شهروند، هر چه در توان داشتیم به‌کار بستیم تا «شهروند» را، در مقام رسانه‌ای که در اندیشه رفع فقر و نابرابری است، زنده نگه داریم. اما برآیند تمامی اتفاقات و اظهارنظرهای مسوولان هلال احمر به ما نشان داد که اراده‌ای بر حفظ این «رسانه» از سوی آنان وجود ندارد.»

در بخش پایانی این نامه نیز عنوان شده است که «مرگ یک رسانه فقط به بیکاریِ روزنامه‌نگاران نخواهد انجامید. حذف صدای یک رسانه، آثار عمیقی بر جامعه و قدرت گرفتن رسانه‌های غیررسمی خواهد داشت که این را کارشناسان بارها هشدار داده‌اند.»

امضاکنندگان این نامه از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران درخواست کرده اند که در مقابل این اقدام واکنش جدی نشان داده و برای حفظ این نهاد رسانه‌ای از توانشان بهره بگیرند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3282