تازه‌های خبر
يكشنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۳۸
چاپ

استاندار: مردم در شرایط فعلی از سفر به خراسان رضوی پرهیز کنند

استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم در شرایط فعلی از سفر به استان خراسان رضوی پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا؛ محمدصادق معتمدیان، امروز یکشنبه ۵ مرداد در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به آمارهای وزارت بهداشت درخصوص وضعیت استان‌های همجوار در شرایط فعلی اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در این مناطق، مردم برای حفظ سلامتی خود،از سفرهای غیرضروری به این مناطق خودداری کنند.

وی با تشکر از کادر درمانی و پرسنل بیمارستان‌ها که با تمام قوا به خدمات دهی به بیماران مشغولند، تصریح کرد: آمارها حکایت از این دارد که میزان سرایت و سرعت انتقال ویروس در سطح جهان افزایش یافته و متأسفانه علیرغم تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد تاکنون هیچ کشوری در بحث درمان این بیماری یا کشف واکسن موفقیتی حاصل نکرده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با توجه به زمان بر شدن پروسه کشف ، آزمایش و تولید واکسن، باید برنامه ریزی‌های دقیقی برای مهار این بیماری در بلندمدت داشته باشیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان شد: در چنین وضعیتی، مهم‌ترین توصیه متخصصان در دنیا، استفاده از ماسک، مراقبت های فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی است.

معتمدیان به اطلاعات ارائه شده در سطح ملی اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می‌دهد تعداد افرادی که از ماسک استفاده می کنند به نسبت هفته‌های قبل بیشتر شده و این موضوع در سطح استان هم به خوبی مشهود است.

وی ضمن تشکر از مردم، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، رسانه‌ها و دستگاه‌هایی که در این زمینه مؤثر بوده‌اند، اظهار کرد: برای کنترل بیماری، نیازمند استمرار این موضوع و استفاده همه افراد جامعه از ماسک هستیم.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که استفاده از ماسک از عوامل بسیار مؤثر در پیشگیری از شیوع کروناست، خاطرنشان کرد: بنا به دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تولید ماسک ارزان قیمت، وظیفه و تکلیف ما در استان نیز این است که در راستای تأمین و توزیع ماسک ارزان قیمت در سطح استان اقدام گسترده تری انجام دهیم.

معتمدیان، تأمین مواد اولیه مناسب برای واحدهای تولید ماسک را از تکالیف حوزه اقتصادی استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت عنوان و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای حمایتی در راستای تأمین ماسک رایگان برای اقشار آسیب پذیر استان اقدام خواهیم کرد تا این نیاز اساسی، هزینه اضافه ای را بر خانواده های نیازمند تحمیل نکند.

وی از موضوعات مورد تأکید در ستاد ملی را تقویت نظارت‌ها برشمرد و گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، کمیته‌ای با مسئولیت معاون سیاسی در مراکز استان‌ها و فرمانداران در شهرستان‌ها شکل می‌گیرد که رصد بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی را به عهده دارد و تشدید نظارت‌ها را دنبال خواهد کرد.

وی بیان کرد: فرمانداران باید در راستای نقش نظارتی خود، به صورت سرزده از ادارات و دستگاه‌های اجرایی بازدید نمایند و به منظور حفظ سلامت مردم، وضعیت رعایت پروتکل ها و الزامات بهداشتی را رصد کنند.

استاندار خراسان جنوبی با تشکر از پیگیری‌های کمیته نظارت و تشدید بازرسی‌ها طی دو الی سه هفته اخیر تصریح کرد: این نظارت‌ها برخورد با صنوف متخلف و پلمپ واحدهایی که تذکرات را جدی نگرفتند، به همراه داشت.

معتمدیان ادامه داد: از مهمترین مکان‌هایی که امکان انتقال ویروس در آنها بیشتر نیز است، مراکز درمانی، مطب‌های دندانپزشکی و داروخانه‌هاست که باید تحت نظارت‌های ویژه قرار بگیرند تا دغدغه مردم از مراجعه به این اماکن کمتر شود.

وی با اشاره به روزهای عرفه و عیدقربان، اظهار کرد: برای برگزاری مراسم در این ایام، تابع سیاست‌های کشوری هستیم و به همین منظور با استعلام از وزارت کشور، نحوه برگزاری مراسم در این ایام به اطلاع مردم خواهد رسید.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3226