تازه‌های خبر
شنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۵۹
چاپ

ترامپ گردهمایی ملی جمهوریخواهان را به خاطر کرونا لغو کرد

ترامپ گفت که "الان وقت این کار نیست" و تاکید کرد که به شکلی متفاوت سخنرانی خود به مناسبت نامزدی رسمی در انتخابات را ایراد خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا با استناد به تشدید روند همه گیری کروناویروس در کشورش بخش عمده گردهمایی ملی حزب جمهوریخواه در فلوریدا را لغو کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد بخشی از برنامه‌های کنوانسیون حزب جمهوریخواه در ماه آینده میلادی به دلیل نگرانی از بابت شیوع ویروس کرونا لغو می‌شود. این کنوانسیون قرار بود اواخر ماه اوت در جکسونویل فلوریدا برگزار شود.

ترامپ گفت که "الان وقت این کار نیست" و تاکید کرد که به شکلی متفاوت سخنرانی خود به مناسبت نامزدی رسمی در انتخابات را ایراد خواهد کرد.

کلانتر جکسونویل فلوریدا هفته پیش اخطار داد که این شهر آماده برگزاری گردهمایی سیاسی ماه آینده نیست.

ترامپ در نشستی خبری در کاخ سفید گفت: زمان مناسبی برای برگزاری چنین گردهمایی بزرگی نیست و من به عنوان رئیس جمهوری باید مراقب سلامتی مردم باشم. وی در ادامه افزود که بخش‌های دیگر این کنوانسیون از جمله سخنرانی رئیس جمهور به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

به رغم عبور آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا از چهار میلیون نفر همچنان قرار است هیات های جمهوریخواه شامل چندصد نفر روز ۲۴ اوت در کارولینای شمالی جمع شوند.

به گزارش بی.بی.سی، دو حزب عمده آمریکا در این گردهمایی ها رسما نامزد خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر تایید می کنند.

گردهمایی ملی حزب جمهوری خواه ابتدا قرار بود در کارولینای شمالی برگزار شود اما فرماندار دموکرات این ایالت در ماه مه پافشاری کرد که شمار حاضران در این نشست باید به دلیل مقررات فاصله گیری اجتماعی محدود شود.

بعد از آن ترامپ تصمیم گرفت این نشست را در فلوریدا برگزار کند.

دموکرات ها گردهمایی خود در ماه اوت را تقریبا به طور کامل در فضای مجازی برگزار خواهند کرد. جو بایدن در شهر میلواکی ویسکانسین نامزدی حزب را خواهد پذیرفت.

ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا گفت، تعطیلی مدارس که به درازا کشیده شده تاثیری چشم‌گیر روی توسعه اجتماعی و عاطفی، امنیت غذایی، و فعالیت‌های فیزیکی بچه‌ها گذاشته است.

وی اظهار کرد: هدف ما مراقبت از معلمان و دانش‌آموزان کشورمان در برابر ویروس چین (کووید-۱۹) است و در عین حال اطمینان یافتن از این که خانواده‌هایی که با سطح بالایی از خطر ابتلا مواجه هستند بتوانند از خانه مشارکت کنند.

همزمان جمهوری خواهان و دمکرات ها در کنگره درحال مذاکره بر سر تصویب پنجمین بسته مشوق های اقتصادی در این بحران هستند. هزینه چهار طرح قبلی سه تریلیون دلار بوده است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1463