تازه‌های خبر
شنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۵۲
چاپ

جو بایدن: ترامپ به دنبال «دزدی نتایج انتخابات ریاست جمهوری» آمریکاست

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به «دزدی انتخاباتی» توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور هشدار داد و نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن پست، «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به «دزدی انتخاباتی» توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور هشدار داد.

بایدن که در مراسم انتخاباتی حضور داشت، ترامپ را متهم کرد که در تلاش است تا به‌طور غیرمستقیم از طریق مطرح کردن اشکال درباره انتخابات پستی، نتایج این رأی گیری را سرقت کند.

در این ارتباط بایدن پیش بینی کرد که ترامپ در صورت باخت در انتخابات، آرای پستی را «غیر واقعی» خواهد خواند.

پیش از این نیز دیگر مقامات آمریکایی نسبت به عدم پذیرش شکست احتمالی از سوی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آتی ابراز نگرانی کرده بودند.

از سوی دیگر رئیس جمهور آمریکا اعتماد کمی نسبت به روند انتخابات آمریکا دارد، همان طوری که او چهار سال قبل هنگامی که در مراحل پایانی رقابت خود مقابل هیلاری کلینتون بود، گفت که اگر دموکرات‌ها برنده شوند، متعهد به احترام به نتایج انتخابات نخواهد بود.

ترامپ در جریان یک گفتگو در اکتبر سال ۲۰۱۶ مبنی بر اینکه آیا او به خواسته رای‌دهندگان پایبند خواهد بود یا خیر، پاسخ داد: «شما را در حالت تردید رها می‌کنم.»

تردید نسبت به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا ناشی از آن است که او شاهد کم‌رنگ شدن میزان محبوبیت خود پس از شکست در کنترل بیماری همه گیر ویروس کرونا و در پی آن اعتراضات سراسری با محوریت بی عدالتی‌های نژادی است که پس از مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس رخ داد و تقریباً از دو ماه پیش تا کنون در سراسر این کشور ادامه دارد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2183