تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹ ۲۰:۰۸
چاپ

چین: قلدری‌های آمریکا را بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به تحریم اعضای حزب حاکم این کشور از سوی آمریکا اعلام کرد قلدری‌های این کشور را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.

به گزارش خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، «هوآ چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز به اقدامات آمریکا از جمله لغو وضعیت ویژه تجاری با هنگ‌کنگ، تحریم مقامات چینی و ممنوعیت سفرِ اعضا و خانواده حزب کمونیست این کشور به آمریکا واکنش نشان داد.

او در گزارش روزانه خود گفت کشورش به فاز اول توافق تجاری با آمریکا پایبند است اما قلدری واشنگتن هم بی‌پاسخ نخواهد ماند.

در همین راستا، اتهام‌هایی که آمریکا مبنی بر نقض حقوق بشر در منطقه «سین‌کیانگ» مطرح کرده از سوی چونینگ «بزرگترین دروغ» واشنگتن توصیف شد. او در صحبت‌هایش از «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا دعوت کرد تا در این منطقه حضور پیدا کند و از نزدیک شاهد نادرستی تهمت کشورش باشد.

هفته گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا یک نهاد و ۴ شخصیت چینی را به بهانه نقض حقوق بشر در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

بر اساس این تصمیم، ۴ نفر از مقامات ارشد و همچنین اداره امنیت عمومی منطقه «سین کیانگ» در لیست تحریمی وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته‌اند. این تحریم‌ها به بهانه ادعایی نقض حقوق بشر اعمال شده‌اند.

پس از آن نیز وزارت امور خارجه چین، چند سناتور آمریکایی را تحریم کرد. این وزارتخانه اعلام کرد اعمال تحریم‌ها علیه مقامات آمریکا در پاسخ به تحریم‌های این کشور بر سر مسئله سین‌کیانگ صورت می‌گیرد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2103