تازه‌های خبر
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۰۶
چاپ

آخرین نتایج نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا؛ برنده انتخابات 2020 چه کسی است؟!

طبق آخرین برآوردهای انتخاباتی پولیتیکو، دونالد ترامپ کار دشواری برای پیروزی در انتخابات دور دوم ریاست‌جمهوری در اکتبر پیش‌رو دارد، در این بین در صورت شکست ترامپ در انتخابات بدون شک اکثریت جمهوری‌خواه سنا هم در خطر خواهد بود.


به گزارش نواندیش، وب سایت آمریکایی "پولیتیکو"در مورد آخرین پیش بینی ها از نتیجه انتخابات آمریکا نوشت: رخدادن یک سری بحرانها در سه ماه گذشته باعث شده که فضای سیاسی حاکم بر کشور به طرز چشمگیری علیه ترامپ و  هم حزبی‌های وی شود. اکنون هر روز به واسطه نظرسنجی‌های گوناگونی که صورت می‌پذیرد آمار و ارقام جدیدی هم در مخالفت با ترامپ ثبت می‌شود، به عنوان مثال در حال حاضر طبق آخرین نظرسنجی‌ها 75 درصد شرکت کنندگان معتقدند کشور در مسیر نادرستی قرار داد، همزمان مقبولیت ترامپ از نظر آن‌ها به شدت کاهش پیدا کرده است.

آخرین نتایج نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا؛ برنده انتخابات 2020 چه کسی است؟!

در همین حال، محبوبیت جو بایدن نیز در برابر ترامپ رو به افزایش است تا جایی که ما به جرات برای اولین بار می‌توانیم بگوییم که جو بایدن دموکرات و معاون اول سابق اوباما در رقابت انتخاباتی از ترامپ پیشی گرفته است.

پیش بینی انتخاباتی پولیتیکو یک بررسی طولانی مدت و کیفی از منظر سیاسی بوده و دارای اعتبار مطلوبی است. این پیش‌بینی بر پایه بررسی نظرسنجی‌ها و دیگر داده‌ها در کنار تحلیل روند انتخاباتی و جمعیتی حاصل شده است.

از هفته‌های نخستین شیوع بیماری کروناویروس، اکثریت مردم از نحوه عملکرد ترامپ ناراضی بودند بنابراین پیش‌بینی می‌شود که طی 4 ماه آینده نیز با توجه شیوع بیشتر بیماری اقبال به سمت دموکرات‌ها بیشتر بشود، البته این بدان معنا نیست که همه‌چیز به نفع بایدن تثبیت شده و دیگر امکان تغییر شرایط وجود ندارد.
کمپین تبلیغاتی ترامپ اکنون بر ایالت‌هایی مانند جورجیا و اوهایو تمرکز کرده است، ایالت‌هایی که اتفاقا در جریان انتخابات 2016 حامی رئیس‌جمهور فعلی بودند. همزمان جمهوریخواهان سنا فقط در ایالت‌هایی مانند کلرادو، مین و کارولینای شمالی موقعیت خود را در خطر نمی‌بینند بلکه شرایط آن‌ها در جاهایی مانند آیووا و مونتانا نیز تعریفی ندارد.

طی 2 ماه گذشته جمع آوری کمک‌های مالی بایدن از ترامپ پیشی گرفته، بنابراین می‌توان گفت که امروز پول و ثروت ترامپ که پیش‌تر نقطه عطف او بود هم کارایی خودش را از دست داده است. امروز نتایج اکثر نظرسنجی‌ها به واسطه شیوع ویروس کرونا و اعتراضات مردمی به خاطر قتل فلوید علیه رئیس‌جمهور آمریکا شده است. ناکامی ترامپ در نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که آمریکایی ها معتقدند او نتوانسته بر دو بحران اصلی کشور فائق آید.

اگر شرایط رئیس جمهور بهبود نیابد، همه این موارد می‌تواند خبر از شکستی وحشتناک برای جمهوری‌خواهان در ماه نوامبر داشته باشد. با وجود تمام آنچه گفته شد هنوز هم روزنه امیدی برای ترامپ جهت به دست آوردن اکثریت کالج انتخابی و جمهوری خواهان برای حفظ سنا وجود دارد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2809