تازه‌های خبر
يكشنبه، ۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۸
چاپ

فیس بوک در مسیر توییتر: نوشته های مروج نفرت افکنی، علامت‌گذاری می‌شوند

این تغییر در فیس‌بوک بعد از آن صورت می‌گیرد که سکوت مدیریت این شبکه اجتماعی در برابر نوشته‌های جنجالی ترامپ، با انتقادات زیادی از سوی بخشی از کارکنان فیس‌بوک و در خارج از این شرکت روبه‌رو شد.
فیس بوک در مسیر توییتر: نوشته های مروج نفرت افکنی، علامت‌گذاری می‌شوند

فیس بوک سیاست جدیدی را آغاز کرده و براساس آن، نوشته‌های خبری که سیاست‌های این شرکت در زمینه مبارزه با نفرت‌افکنی و گمراهی را نقض کنند علامت‌گذاری می‌کند.

به گزارش عصرایران، براساس این سیاست، این محتواها ضمن علامت‌گذاری، دارای لینکی خواهند شد که مخاطبان می‌توانند از طریق این لینک به مطالب قابل اعتماد دسترسی یابند.

علاوه بر محتواهای خبری، تبلیغات مرتبط با رای‌گیری و تبلیغات در فیس بوک نیز در صورت نقض سیاست‌های این شرکت، علامت‌گذاری خواهند شد.

فیس بوک در مسیر توییتر: نوشته های مروج نفرت افکنی، علامت گذاری می شوند

فیس‌بوک اضافه کرد این سیاست جدید شامل نوشته‌ها و محتواهای منتشر شده از سوی سیاستمداران نیز می‌شود.

مارک زاکربرگ مالک و مدیر شرکت فیس‌بوک گفته است این شبکه اجتماعی، تبلیغاتی که مدعی شود افرادی از گروه‌هایی برپایه نژاد، دین، نگاه جنسی یا وضعیت اقامتی تهدیدی برای سلامتی بدن یا بهداشت خواهند بود را ممنوع می‌کند.

در این علامت‌گذاری‌ها، لینک‌هایی قرار داده می‌شود تا مخاطبان بتوانند اطلاعات قابل اعتماد را دریافت کنند.

سخنگوی فیس‌بوک هم گفت سیاست جدید شرکت، درباره نوشته ترامپ درباره رای‌گیری از طریق پست، صدق می‌کند.

هم اکنون توییتر این کار را انجام می‌دهد و چند نوشته دونالد ترامپ رئیس دولت آمریکا را علامت‌گذاری و لینک‌گذاری کرد. این اقدام باعث خشم ترامپ شد اما فیس بوک هیچ اقدامی درباره نوشته ترامپ نکرد و با موجی از انتقادات روبه رو شد.

این تغییر در فیس‌بوک بعد از آن صورت می‌گیرد که سکوت مدیریت این شبکه اجتماعی در برابر نوشته‌های جنجالی ترامپ، با انتقادات زیادی از سوی بخشی از کارکنان فیس‌بوک و در خارج از این شرکت روبه‌رو شد.

همچنین گروه‌های متعدد حقوقی در آمریکا در انتقاد از این رفتار فیس‌بوک، کمپین‌های تحریم ارائه تبلیغات به فیس‌بوک را راه‌اندازی کرده و خواستار اقدام این شبکه اجتماعی در برابر نفرت‌افکنی و اطلاعات گمراه کننده شده بودند.

کوکاکولا یکی از شرکت‌های بزرگ جهان که مبالغ بزرگی را برای بازاریابی و تبلیغات هزینه می‌کند روز جمعه گفت به مدت حداقل 30 روز همه تبلیغات خود را در همه شبکه‌های اجتماعی متوقف خواهد کرد. این اقدام در راستای تلاش برای مبارزه با نژادپرستی در شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی اعلام شده است.

رئیس هیات مدیره این غول آمریکایی تولیدکننده نوشیدنی‌های گازدار در بیانیه‌ای بسیار کوتاه توضیح داد هدف از این اقدام، وادار کردن شبکه‌های اجتماعی به افزایش شفافیت و مسوولیت‌پذیری است.

اندکی بعد کوکاکولا اعلام کرد این توقف پخش تبلیغات به معنی پیوستن به کمپین‌های سازمان‌های مدافع حقوق سیاهان یا دیگر سازمان های فعال جامعه مدنی نیست.

کمپین آغاز شده با عنوان " توقف نفرت افکنی برای کسب سود" شعار تحریم ارائه تبلیغات به فیس‌بوک را شروع کرده بود.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2053