تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۱۲
چاپ

شیوع دوباره کرونا در پکن/ تعطیلی مدارس و لغو پروازها

این کلونی جدید ویروس از بازار عمده مواد غذایی "شین‌فادی" (Xinfadi) ظهور کرده است. مقامات چینی نیز رفت‌وآمد در برخی از مناطق را ممنوع کرده‌اند/ چند استان چین نیز ورود مسافران از پکن را ممنوع کرده‌اند/ در پکن نیز دستور تعطیلی دوباره مدارس و بازگشت دوباره به کلاس‌های آنلاین صادر شده است.
شیوع دوباره کرونا در پکن/ تعطیلی مدارس و لغو پروازها

مقامات شهری پکن در اقدامی عجولانه و اضطراری مدارس شهر را تعطیل و بیش از 1200 پرواز در فرودگاه‌های پایتخت را لغو کردند. آنها علت این اقدام را مهار موج دوم کرونا در پکن خواندند. یک بازار عمده مواد غذایی در پایتخت، مرکز جدید ظهور کرونا در این شهر معرفی شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،  پکن در روز چهارشنبه از شناسایی 31 مبتلای جدید به کرونا خبر داد. مقامات این شهر به علت نگرانی از شیوع موج دوم کرونا از مردم خواسته‌اند تا شهر را ترک نکنند.

تست کرونا از ده‌ها هزار فرد مشکوک در پکن آغاز شده و بیش از 30 مجتمع مسکونی قرنطینه و تعطیل شده‌‌اند. گفته می‌شود این کلونی جدید ویروس از بازار عمده مواد غذایی "شین‌فادی" (Xinfadi) ظهور کرده است.

پکن در روز چهارشنبه از شناسایی 31 مبتلای جدید به کرونا خبر داد و از شهروندان خواست تا شهر را  ترک نکنند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

شیوع کرونا در پکن

به گزارش "پیپلز دیلی" (People's Daily) روزنامه سراسری چین، حداقل  1255 پرواز از صبح  روز چهارشنبه لغو شده‌اند. این میزان حدود 70 درصد سفرهای هوایی فرودگاه‌های اصلی پکن را تشکیل می‌دهد.

مقامات پکن برای افراد ساکن مناطق با ریسک متوسط یا زیاد، ممنوعیت سفر و رفت‌و‌آمد را اعلام کرده‌اند. بقیه شهروندان نیز برای ترک پکن مجبور به انجام آزمایش "نوکلئیک اسید" هستند.

چندین استان چین نیز ورود مسافران از پکن را ممنوع کرده‌اند. در پکن نیز دستور تعطیلی دوباره مدارس و بازگشت دوباره به کلاس‌های آنلاین صادر شده است. این درحالیست که از زمان بازگشایی مدارس پکن مدت زیادی نمی‌گذرد.

"زو هجیان" سخنگوی شهر پکن روز سه شنبه هشدار داد: وضعیت همه‌گیری در پایتخت واقعا شدید است.

انجام تست و آزمایش انبوه

مقامات پکن تا کنون 11 بازار را بسته و بیش از هزار سالن غذاخوری و کافه را ضدعفونی کرده‌اند.

به دلیل نگرانی از شیوع دوباره کرونا بیش از 1200 پرواز از فرودگاه‌های پایتخت چین لغو شده است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

شیوع دوباره کرونا در پکن/ تعطیلی مدارس و لغو پروازها

براساس گزارش کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری پکن، در این شهر بیش از 137 مورد مبتلا به ویروس کرونا در6 روز گذشته شناسایی شده است. در روز چهارشنبه نیز 6 مورد بدون علامت و 3 مورد مشکوک مشخص شدند.

مقامات ملی چین از شناسایی یک فرد مبتلا در استان "هِبی" (Hebei) و یک مورد در استان "ژجیانگ" (Zhejiang) خبر دادند. 11 مورد مبتلا نیز از خارج وارد چین شده‌اند.

مقامات تا کنون ورزش‌های گروهی را ممنوع کرده و از مردم خواسته‌اند در فضاهای شلوغ از ماسک استفاده کنند. تورهای بین استانی نیز برای مهار بهتر کرونا  تعلیق شده‌اند.

مقامات پکن می‌گویند که از تاریخ  30 "می" بیش از 200 هزار نفر از بازار "شین‌فادی" بازدید کرده‌اند. این بازار حدود 70 درصد از مصرف میوه و سبزیجات پکن را تامین می‌کند.

بیش از 8 هزار کارگر این بازار مورد تست قرار گرفته و قرنطینه شده‌اند.

تا پیش از شیوع ویروس جدید کرونا در چین، بسیاری از مسافران و چینی‌ها از چین به خارج یا برعکس سفر کردند. در آن زمان دولت چین غلبه بر کووید- 19 را اعلام کرده بود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در چین روز دوشنبه اعلام کرد نوع ویروس در اپیدمی پکن از "نوع شدید و همه‌گیر ویروس" در اروپاست. ویروس کووید -19 در ماه‌های تغییرات زیادی نشان داده و باعث بروز علائم متفاوت در بیماران و قربانیان خود شده است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3685