تازه‌های خبر
يكشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۲۱
چاپ

بانک جهانی: صدها میلیون نفر به منابع انرژی برای مقابله با کرونا دسترسی ندارند

بر اساس گزارش بانک جهانی، صدها میلیون نفر از مردم در سراسر جهان به انرژی‌های اولیه دسترسی ندارند و همین چالش، تمام اقدامات دیگر برای مقابله با کووید-۱۹ را بی‌اثر می‌کند.

به گزارش ایرنا؛ همه‌چیز در زندگی روزمره، جهان آنقدر پیشرفت کرده است که بعضی از اعداد، غیرقابل باور به نظر می‌رسند؛ مانند اینکه هنوز نزدیک به سه میلیارد نفر از مردم جهان به امکانات اولیه برای آشپزی تمیز و بهداشتی دسترسی ندارند یا هنوز ۷۹۰ میلیون نفر از مردم، برق ندارند!

گزارش جدیدی که بانک جهانی با عنوان «پیشرفت انرژی» منتشر کرده، نشان می‌دهد که صدها میلیون نفر از مردم در سراسر جهان، امکانات اولیه برای مقابله با کووید-۱۹ را ندارند.

آشپزی تمیز و بهداشتی، یکی از مولفه‌های مهم برای مقابله با ویروس کروناست اما نزدیک به ۳۶ درصد از مردم جهان، دسترسی به این امکانات ندارند. در چنین شرایطی با وجود دیگر اقدامات پیشگیری، شیوع ویروس ادامه پیدا خواهد کرد.

انرژی‌های تجدیدپذیر نیز یکی دیگر از مولفه‌هایی است که بانک جهانی در گزارش خود به آن پرداخته است. از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸، دسترسی به انواع این انرژی فقط یک درصد رشد کرده است. در حالی که هنوز صدها میلیون نفر به برق و آشپزی تمیز دسترسی ندارند، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر یک راه مناسب برای دسترسی به منابع انرژی اولیه است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2142