تازه‌های خبر
شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۱۸
چاپ

اتحادیه اروپا: تمام فرودگاه‌های ایران در برابر ویروس کرونا ایمن است

آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا تمام فرودگاه‌های ایران را در برابر ویروس کرونا ایمن دانست.

به گزارش ایرنا، آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا فهرستی از فرودگاههای جهان را منتشر کرده است که اقدامات لازم برای کاهش شیوع ویروس کرونا از جمله ضد عفونی کردن هواپیماها را انجام داده‌اند.

این فهرست تنها با هدف حصول اطمینان حفاظت از مسافران و خدمه پرواز تهیه شده است و قرار نیست محدودیت‌های مسافرتی یا سایر اقدامات بهداشت عمومی (مانند قرنطینه) را به دولت‌ها پیشنهاد دهد.

این فهرست با هماهنگی کشورهای عضو این آژانس و عمدتا بر اساس اطلاعات به دست آمده از سازمان جهانی بهداشت، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های اروپا و سایر مؤسسات معتبر بهداشت همگانی تهیه شده و با مشورت با همین نهادها به طور مداوم به‌روز می‌شود.

از جمله شاخص‌های مهم آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا برای ایمن خواندن فرودگاه‌های کشورهای جهان می‌توان به آمار موارد ابتلای فعال، آمار موارد بهبود یافته، میزان رشد آمار روزانه موارد ابتلا و آمار روزانه موارد فعال در آن کشور اشاره کرد.

در فهرست بخش خاورمیانه و آسیا طبق نظر آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا کلیه فرودگاه‌های افغانستان، ایران، پاکستان، کویت، ترکیه و قطر در برابر ویروس کرونا ایمن هستند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2495