تازه‌های خبر
شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۱۳
چاپ

تداوم تعطیلی سینماهای پکن بخاطر بروز موارد جدید کرونا

پکن روز پنج‌شنبه اولین مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی دو ماه گذشته را در یکی از ساکنین منطقه «ژیچنگ» که حداقل دوهفته است که از شهر خارج نشده، یافت.

به گزارش تسنیم به نقل از ورایتی، مقامات چین روز جمعه میخی دیگر بر تابوت سینمای چین زدند و به طور رسمی اعلام کردند که پس از کشف سه مورد جدید ویروس کرونا در پایتخت، سینماها در پکن باید فعلا تعطیل بمانند.

پکن روز پنج‌شنبه اولین مورد ابتلا به بیماری کووید 19 طی دو ماه گذشته را در یکی از ساکنین منطقه «ژیچنگ» که حداقل دوهفته است که از شهر خارج نشده، یافت. دو مورد جدید دیگر از دو منطقه متفاوت نیز روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی که توسط شهرداری پکن برگزار شده بود، اعلام شد.

مقامات پکن در نشست خواستار تقویت اقدامات پیشگیرانه شدند و ابراز داشتند که سینماها و دیگر مکانهای تفریحی سرپوشیده باید موقتاً بسته باشند.

سینماهای چین به دلیل بیماری کووید 19 از اواخر ژانویه تعطیل شده‌ و از آن زمان هزاران نفر ورشکسته شده‌اند. شورای عالی اجرایی کشور در 8 ماه می اعلام کرد که اماکن سرگرمی از جمله سینماها می‌توانند کار خود را از سر بگیرند، اما هیچ یک از دستورالعملهای محلی برای انجام این کار تاکنون صادر نشده و سینماها را در برزخ تعطیلی رها کرده‌اند.

اگرچه این بخشنامه جدید پکن فقط در مورد پایتخت صدق می‌کند، اما نشان می‌دهد که بادها در حال حاضر به نفع بازگشایی سینماها نمی‌وزند. این امر احتمالاً باعث می‌شود که مناطق دیگر نیز نسبت به از سرگیری مجدد کسب و کار احتیاط کنند، حتی اگر در حال حاضر آنچنان در معرض خطر کروناویروس نباشند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3139