تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۴۹
چاپ

ورود خودروهای زرهی آمریکایی به پایگاه عین الاسد

یک منبع در فرماندهی نیرو‌های الحشد الشعبی، از ورود کامیون‌های حامل خودرو‌های زرهی آمریکا به پایگاه عین الاسد خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری المعلومه، یک منبع در فرماندهی نیروهای الحشد الشعبی، در استان الانبار عراق از ورود کامیون های باری حامل خودروهای زرهی نیروهای آمریکایی به پایگاه هوایی عین الاسد در غرب استان الانبار خبر داد.

این منبع به پایگاه خبری المعلومه گفت: کامیون های باری حامل خودروهای زرهی نیروهای آمریکایی، وارد پایگاه هوایی عین الاسد در منطقه البغدادی واقع در شهرستان هیت در غرب استان الانبار شده‌اند.

وی در ادامه افزود: هدف عملیات انتقال تجهیزات نیروهای آمریکایی به پایگاه عین الاسد مشخص نیست و نیروهای امنیتی، اطلاعاتی در خصوص انتقال این تجهیزات ندارند.

او همچنین گفت: نیروهای آمریکایی اقدامات بی سابقه ای را بر ساختمان پایگاه هوایی عین الاسد به منظور انگیزه های امنیتی اتخاذ کرده اند.

گفتنی است انتقال این تجهیزات و خودروهای زرهی به پایگاه هوایی عین الأسد در حالی انجام می شود که مذاکرات راهبردی بغداد و واشنگتن تا ساعاتی دیگر آغاز خواهد شد و گفته می‌شود یکی از موضوعات اصلی آن، مسائل امنیتی و خروج نظامیان آمریکا از عراق است.

در دی ماه گذشته و در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد‌الشعبی در بغداد، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد.

در سال ۲۰۱۴ حدود پنج هزار نظامی آمریکایی در قالب ائتلاف بین‌المللی در پایگاه‌های نظامی عراق مستقر شده‌اند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3238