تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۳۶
چاپ

نیاز به ۱۰ میلیون گوشی تلفن همراه در سال/ چگونه دانش‌آموزان صاحب گوشی ارزان‌قیمت شوند؟

با یکی از واردکنندگان رسمی و قانونی هماهنگی صورت گرفته و همچنین ارز با کمترین تعرفه بازرگانی و هزینه سربار به آن اختصاص داده شود و با ارائه مشخصات به دانش‌آموزان تحویل داده شود.
نیاز به ۱۰ میلیون گوشی تلفن همراه در سال/ چگونه دانش‌آموزان صاحب گوشی ارزان‌قیمت شوند؟

افشار فروتن لاریجانی درباره روند واردات و افزایش قیمت تلفن همراه طی ماه‌های اخیر اظهار داشت: قیمت روند افزایشی داشته، چون متاثر از نرخ ارز آزاد در بازار است و همراه با نوسانات نرخ ارز کاهش و یا افزایش می‌یابد، یعنی به همان نسبتی که نرخ ارز افزایش یافت گوشی هم گران شد.

وی درباره روند تامین گوشی گفت: در کل برخی برندها که تقاضای بیشتری داشته‌اند، ممکن است بعضا با کاهش امکان واردات مواجه شده باشند. ضمن اینکه تعطیلات قبل عید و مباحث قرنطینه نیز باعث شد نتوان به تقاضای برخی برندها پاسخ داد، اما اینگونه نبود که عدم گوشی تلفن همراه آزار دهنده باشد.

رئیس انجمن فروشندگان تلفن همراه درباره میزان نیاز به گوشی در کشور گفت: با توجه به تنوع بازار جهانی و نیاز به مدل‌های جدید حداقل سالانه حدود 10 میلیون عدد مورد نیاز است که به بازار تزریق شود.

وی درباره تولید داخل گوشی تلفن همراه خاطرنشان کرد: چند سالی است که در زمینه تولید گوشی در داخل کشور ورود کردیم ولی مشکلی که در این زمینه وجود دارد، تهیه زیرساخت لازم و تکنولوژی است، یکی از الزامات آن برندسازی، ایجاد آمادگی ذهنی و جذب اعتماد کاربر برای خرید از محصول است که در داخل کشور ما این زمینه وجود ندارد.

فروتن لاریجانی درباره امکان تامین گوشی ارزان‌قیمت برای دانش‌آموزان جهت استفاده از اپلیکیشن شاد در زمان آموزش در منزل بیان کرد: می‌توان گوشی‌هایی با قیمت پایین‌تر و متناسب با شرایط موجود برای دانش‌آموزان تولید و یا وارد کرد. یعنی با یکی از واردکنندگان رسمی و قانونی هماهنگی صورت گرفته و همچنین ارز با کمترین تعرفه بازرگانی و هزینه سربار به آن اختصاص داده شود و با ارائه مشخصات به دانش‌آموزان تحویل داده شود.

 

ایلنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2701