تازه‌های خبر
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۱۶
چاپ

امتحانات مقطع کارشناسی دانشگاه تهران حضوری برگزار می‌شود

معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه‌ای در خصوص نحوه برگزاری آزمون‌های پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ اعلام کرد: امتحانات دروس مقطع کارشناسی به صورت حضوری و برنامه زمان‌بندی اعلام شده برای هر درس، از تاریخ پنجم تیرماه برگزار می‌شود.

به گزارش روز جمعه دانشگاه تهران، معاونت آموزشی این دانشگاه ضمن تشکر و قدردانی از همکاری و مشارکت اعضای محترم هیأت علمی، کارشناسان و دانشجویان که در زمان بحران همه‌گیری کرونا شرایط را برای برگزاری کلاس‌ها به شیوه الکترونیکی فراهم کردند، اعلام کرد: به منظور رعایت ملاحظات بهداشتی و حفظ سلامت دانشجویان، براساس مذاکرات انجام شده در جلسه سی‌ام اردیبهشت شورای آموزشی دانشگاه و هماهنگی انجام شده در جلسه ششم خرداد ماه کمیته منتخب شورای آموزشی که با حضور ریاست دانشگاه تشکیل شد، آزمون‌های پایانی نیمسال دوم ۹۹-۱۳۹۸ به ترتیب برنامه‌ریزی شده برگزار خواهد شد.

براساس این اطلاعیه، امتحانات دروس مقطع کارشناسی به صورت حضوری و طبق تقویم آموزشی و برنامه زمان‌بندی اعلام شده برای هر درس از تاریخ پنجم تیر ماه برگزار خواهد شد. دانشجویان ساکن در استان‌های تهران، البرز و قم با حضور در دانشکده‌های خود در دانشگاه و دانشجویان ساکن در شهرستان‌ها با حضور در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان‌های محل سکونت خود در آزمون‌های پایانی نیمسال شرکت خواهند کرد. سوالات آزمون‌ها به صورت چند گزینه‌ای خواهد بود. انتخاب محل آزمون به عهده دانشجو است. سامانه مربوط به نحوه انتخاب محل آزمون و مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور، متعاقباً توسط مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه اعلام خواهد شد.

این اطلاعیه افزود: پیرو بخشنامه‌های قبلی، امتحانات دروس مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای همه دانشجویان به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. استاد هر درس مرجع ارزشیابی دانشجو در همان درس بوده و نسبت به ارزیابی و امتحانات پایانی اقدام خواهد کرد. در موارد خاص آزمون برخی از دروس با تأیید معاونت آموزشی دانشکده و ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه می‌تواند بر اساس مفاد بند یک برگزار شود.

طبق این اطلاعیه، آزمون پایان ترم دانشجویان خارجی که به کشور خود بازگشته‌اند صرفاً به صورت الکترونیکی برگزار شود و برای آن دسته از دانشجویان خارجی که در داخل کشور هستند مطابق بندهای ۱ و ۲ انجام می‌شود.

همچنین مقرر شد، مرکز مدیریت دانش و یادگیری الکترونیکی دانشگاه اطلاعات لازم در خصوص روش‌های آزمون‌های الکترونیکی و مستندات لازم برای برگزاری آزمون‌های الکترونیکی را به واحدها ارائه خواهد داد.

در این اطلاعیه تاکید شد که معاونان آموزشی واحدها هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم را برای برگزاری آزمون‌ها فراهم کنند و در این راستا همراهی و مشارکت مدیران گروه‌های آموزشی و اعضای هیأت علمی برای برگزاری مطلوب آزمون‌های پایان نیمسال بیش از پیش مورد انتظار است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3356