تازه‌های خبر
شنبه، ۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۹:۲۱
چاپ

استاد دانشگاه اوتاوا ترامپ به کرونا به عنوان اسلحه‌ای علیه ایران می‌نگرد/ تحریم‌ها سلامت مردم ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد

استاد دانشگاه اوتاوا با انتقاد از تحریم‌ها، تاکید کرد:ترامپ اکنون به کرونا به عنوان فرصتی برای اعمال فشار بیشتر بر ایران و به عنوان اسلحه‌ای علیه ایران می‌نگرد.
ترامپ به کرونا به عنوان اسلحه‌ای علیه ایران می‌نگرد/ تحریم‌ها سلامت مردم ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد

رونالد لابونته استاد برجسته جهانی‌سازی و سلامت عمومی در دانشگاه اوتاوا است. وی به صورت تخصصی در حوزه حق سلامت و بهداشت عمومی تحقیق کرده است. وی در گفت‌وگو با ایلنا به بیان نظرات خود در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر کنترل کرونا در ایران پرداخته است.

اکنون زمان اعمال تحریم نیست

رونالد لابونته در ابتدا با انتقاد از تحریم‌ها در این شرایط گفت: حال حاضر زمان اعمال تحریم علیه کشورهای درگیر با کرونا و مردم آن‌ها نیست و کشورها نباید هم‌اکنون تحریم‌هایی را علیه یکدیگر اعمال کنند. کشورها باید اکنون دشمنی‌ها را کنار بگذارند. حتی اگر این تحریم‌ها  قبلاً به طور گسترده‌ای پذیرفته شده است و به صورت قانون باشد اکنون زمان توقف آن هاست و زمان اعمال تحریم نیست.

تحریم‌ها سلامت مردم ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد

وی در ادامه به مقابله ایران با تحریم‌ها پرداخت و گفت: تحریم‌ها توان ایران برای جنگیدن با کرونا محدود می‌کند و  ادامه تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران بر توانایی ایران در مقابله با کرونا ویروس و کنترل آن تأثیر منفی دارد. هم چنین این موضوع سلامت مردم ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ترامپ به کرونا به عنوان اسلحه‌ای علیه ایران می‌نگرد

این استاد دانشگاه در مورد سیاست ترامپ گفت: شاید نتوانم به ترامپ به عنوان یک کانادایی توصیه‌ای کنم‌، اما ترامپ در سیاست خارجه به دنبال آن است که از هر اتفاقی به عنوان اسلحه‌ای علیه کشورهای دشمن خود استفاده کند. ترامپ اکنون به کرونا به عنوان فرصتی برای اعمال فشار بیشتر بر ایران و به عنوان اسلحه‌ای علیه ایران می‌نگرد.

ترامپ به دشمنی خود ادامه می‌دهد تا برنده انتخابات شود

وی هم چنین خاطرنشان کرد: ترامپ اکنون تنها به آینده خود در انتخابات می‌نگرد. او به دشمنی خود با  کشورهای مختلف مانند ایران، چین و کوبا ادامه می‌دهد تا برنده انتخابات شود او پیروزی در انتخابات را در گروی دشمنی با دشمنان خود می‌داند. ترامپ تحریم‌ها را کاهش نمی‌دهد و آن‌ها را لغو نمی‌کند بلکه به سیاست متخاصمانه خود علیه ایران و سنگ‌اندازی در مسیر ایران برای مقابله با کرونا ادامه می‌دهد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.348