تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۸
چاپ

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در توییتر

به دنبال افزایش فشارها بر فیسبوک به علت انتشار اظهارات و مواضع سیاسی، مدیر شبکه اجتماعی توئیتر روز پنج‌شنبه از ممنوعیت تبلیغات سیاسی در این اپلیکیشن پرکاربرد جهانی خبر داد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، "جک دورسی"، مدیر شرکت توئیتر در صفحه توئیتر خویش نوشت: هر نوع تبلیغات سیاسی در این شبکه اجتماعی ممنوع می شود.

به گفته دورسی، تبلیغات سیاسی از جمله فیلم‌های دستکاری شده و انتشار اطلاعات غلط چالش‌هایی را برای گفتمان مدنی ایجاد می‌کند.

وی اظهار نگرانی کرد که تبلیغات سیاسی میتوانند از طریق تغییرات مهم بر زیرساخت های دموکراتیک امروز جهانی تاثیر داشته باشند.

مدیر شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: من بر این باورم که دسترسی به پیام های سیاسی باید محقق شود اما خریداری نشود.

پس از آن که فیس بوک در اوایل ماه اکتبر (مهر) اعلام کرد که صحت و درستی تبلیغات سیاسی و تبلیغات انتخاباتی را مورد بررسی قرار نمی‌دهد، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

"مارک زاکربرگ" مدیرعامل فیس بوک، هم هفته گذشته به نمایندگان کنگره گفت که سیاستمداران حق دارند که در فیس‌بوک آزادی بیان داشته باشند.

گفتنی است پس از آن که گوگل، توئیتر و فیسبوک در ماه سپتامبر (شهریور) از حذف یک ویدئو مربوط به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره "جو بایدن" نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده از حزب دموکرات خودداری کردند، حساسیت درباره تبلیغات سیاسی در شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته است.

منتقدان می‌گویند: ویدئو دونالد ترامپ درباره جو بایدن «گمراه کننده» و نادرست است و می‌بایست حذف شود.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.226