تازه‌های خبر
دوشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۰:۴۰
چاپ

آمار عجیب یک نماینده درباره قوانین تصویب شده در مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به حجم بالای مصوبات مجلس گفت: از 2721 قانون مصوب مجالس دور اول تا هشتم تنها 608 قانون مهم بودند و صرفاً 208 قانون آن اقتصادی هستند؛ یعنی رقمی معادل 06/7 درصد از کل 2721 قانون در هشت دوره مهم بوده و مابقی قوانین دست‌وپاگیری هستند که کارایی ندارند.
آمار عجیب یک نماینده درباره قوانین تصویب شده در مجلس

اعتمادآنلاین نوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به حجم بالای مصوبات مجلس گفت: از 2721 قانون مصوب مجالس دور اول تا هشتم تنها 608 قانون مهم بودند و صرفاً 208 قانون آن اقتصادی هستند؛ یعنی رقمی معادل 06/7 درصد از کل 2721 قانون در هشت دوره مهم بوده و مابقی قوانین دست‌وپاگیری هستند که کارایی ندارند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به حجم بالای قوانین دست‌وپاگیر و بلااستفاده در مجلس گفت: متاسفانه طی همه ادوار گذشته با انباشت قانون در مجلس مواجهیم و برخی از آن قوانین کارایی خاصی ندارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به ارائه آماری از میزان قوانین طی مجالس گذشته تا دور هشتم مجلس پرداخت و توضیح داد: در هشت دوره اول مجلس 2721 قانون به تصویب رسید که از این میزان صرفاً 608 قانون مهم بودند و مابقی قوانین کم‌اهمیتی هستند که عملاً کارایی ندارند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در تشریح اینکه از قوانین مصوب در مجالس اول تا هشتم شورای اسلامی تنها 208 عنوان آن مربوط به امور اقتصادی است، گفت: از این 608 قانون مهم فقط 208 عنوان قانون مربوط به امور اقتصادی است و از 208 قانون 06/7 درصد از کل 2721 قانون در هشت دوره مهم بوده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم این‌طور نتیجه‌گیری کرد: پس ما تنها کمتر از هشت درصد قانون مهم اقتصادی طی هشت دوره مجلس تصویب کرده‌ایم که این روند نیاز به بازنگری دارد.

او ادامه داد: این حرف بدان معناست که در ارزیابی قوانین طی هشت دوره کمتر از هشت درصد به اقتصاد توجه شده است که جای کار بسیار زیادی دارد. همچنین باید برای رفع خلأهای قانونی، وضع قوانین مورد نیاز و بازنگری در اقتصاد کار بیشتری انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به بیانات رهبری درباره توجه به اقتصاد مقاومتی گفت: رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفتند قوانین زائد و دست‌وپاگیر اقتصادی را بردارید، ولی این آمار و ارقام نشان می‌دهد کوچک‌ترین توجهی به بیانات ایشان در این باره نشده و توجه به اقتصاد در حوزه تقنین بسیار ضعیف و نامناسب بوده است، بنابراین باید توجه و دقت نظر خود را در این زمینه بالا ببریم.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1051