تازه‌های خبر
دوشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۰:۳۰
چاپ

آیا ترامپ یک قهرمان است؟

رئیس جمهور آمریکا همان طور که وعده داده بود بالاخره خبر مهم خود را با ذوق و شعف بسیار اما با کمی استرس عنوان کرد.او گفت ما قهرمانیم!
آیا ترامپ یک قهرمان است؟

ترامپ گفت: او را مثل سگ کشتیم! روسیه نیز هیچ واکنشی نداشته است اما به گفته ترامپ در این عملیات دخیل بوده است. ترکیه می گوید من هم شریک بودم و عراق نیز می گوید اطلاعات داده است. در نهایت ترامپ تشکر می کند!

رئیس جمهور آمریکا بالاخره وعده توئیتری خود را عملی کرد و طی یک سخنرانی که مانند همیشه نبود خبر خوب خود را که کشتن البغدادی بود عنوان کرد. صدای ترامپ انقدر هیجان زده بود که گویی از چیزی ترسیده است! او مانند همیشه سخنرانی کرد بلکه زبان بدن او و صدایش با استرس و ترس همراه بود.

ترامپ گفت: من عملیاتی را انجام دادم که تاکنون کسی انجام نداده بود. یک سری از همراهان تروریست البغدادی هم کشته شدند. مردم منطقه و کودکان آنجا قبلا خارج شده بودند. جسد البغدادی تکه تکه شده اما اطمینان حاصل کردیم که این جسد متعلق به اوست. البغدادی در یک تونل بسته کشته شد او خود را با کمربند انتحاری به همراه کودکانش کشت.

ترامپ در حالی ژست رئیس جمهوران قهرمان را گرفته است که در ایمیل های هیلاری کلینتون زمانی که افشا شد او به صراحت عنوان کرده بود که ما داعش را به وجود آورده ایم.  رئیس جمهور ایالات متحده مفتخر کشتن جنایتکاری است که طی هشت سال گذشته بدترین جنایت ها را علیه مردم خاورمیانه روا داشت در صورتی که حتی یک گلوله در این چند سال به سمت نیروهای آمریکایی و اسرائیلی شلیک نشده است.

او می گوید ما البغدادی را مانند سگ کشته ایم و مدعی شد که تست دی ان ای نیز مطابقت داشته است! ترامپ نگفت که ایالات متحده نمونه دی ان ای او را چگونه از قبل داشته است؟ آیا این گواه بر این نیست که ابوبکر البغدادی در زندان بوکا که خلفای داعشی و القاعده در آنجا از سوی سیا سازماندهی و تربیت شده اند با آمریکایی ها مرتبط بوده؟ روزنامه گاردین در سال 2014 در مصاحبه با ابواحمد هم بند ابوبکر البغدادی تشریح می کند که به چه نحوی از سوی آمریکا تربیت شده اند.

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: ماه گذشته مرگ حمزه بن لادن،‌پسر بن لادن رهبر القاعده را اعلام کردیم که این تاکیدی بر عزم ما در مبارزه با تروریسم است.   ما 100 درصد حکومت داعش را نابود کردیم. ما به پیگرد تروریست‌ها ادامه می‌دهیم. داعش از بدترین گروه های تروریستی در تاریخ جهان است.

ترامپ بار دیگر گفت: او مرده است و این برای ما یک افتخار و موفقیت بزرگ است. هیچ نیروی آمریکایی در این عملیات کشته نشد، من از نیروهای سوریه دموکراتیک به خاطر حمایتهاشان تشکر میکنم، این عملیات بسیار سختی بود. همچنین از همکاری‌های اطلاعاتی موفق تشکر می‌کنم، دوست دارم از تفنگداران دریایی که در این عملیات شبانه کمک کردند و از ژنرال مارک میلی نیز تشکر کنم. دیشب شبی مهم برای آمریکا بود. البغدادی مثل یک ترسو کشته شد او فرار می‌کرد و گریه می‌کرد، البغدادی مثل یک سگ و یک ترسو کشته شد.

رئیس جمهور آمریکا در حالی این اظهارات را با غرور خاصی مطرح می کند و مدعی افتخار و پیروزی می شود که خاورمیانه برای آنها میلیاردها میلیارددلار تا کنون سود تسلیحاتی داشته است. پس از سال 2011 که بن لادن کشته شد. بهانه واشنگتن تنها 11 سپتامبر بود. حادثه شوم سال 2001 اگر بنا بود تمام شود در همان سال 2011تمام می شد اما امریکا دست پروده های خود را از پادش جنگ در عراق و افغانستان را برای روزی گذاشت که دیگر بهانه ای با نام 11 سپتامبر به تاریخ پیوسته بود.

بنابراین در سال 2003 ان روز هایی که کسی نامی از داعش را نشنیده بود این گروه اعلام موجودیت کرد اما سرکرده معروفی نداشت، پس از انکه در سال 2011 رقه را پایتخت اعلام شد و پس از آن در سال 2014 موصل نیز پایتخت اصلی ، آن روز بود که ابوبکر البغدادی از خودش رونمایی کرد و در مسجد النور موصل خلافت خود را اعلام کرد.

با اغاز بحران سوریه کردهای عراق و سوریه بنای خودمختاری گذاشتند. در عراق بارزانی کوتاه امد اما در سوریه نیروهای ی پ گ، به جنگ علیه بشار اسد و داعش و نیروهای ترکیه ادامه دادند. این جنگ ها گواه بر همان سود تسلیحاتی آمریکا در منطقه است.

آمریکایی ها زایش می کنند تربیت می کنند و از ان سود می برند و زمانی که به اهدافشان می رسند سر افعی را می برند.

وی افزود یک تا یک و نیم سال قبل از حادثه یازده سپتامبر من درباره خطر اسامه بن‌لادن صحبت می‌کردم و می‌گفتم که باید او را بگیرند اما کسی گوش نمی‌کرد. آن موقع کسی چیز زیادی در مورد بن‌لادن نمی‌دانست.

ترامپ روز یک‌شنبه در حالی با افتخار از کشتن البغدادی سخن گفت که در جریان مبارزات انتخاباتی سال 2016 خود اذعان کرده بود مقامات وقت آمریکا بنیان‌گذاران گروه تروریستی داعش بوده‌اند.

البغدادی تنها یک قربانی بود. قربانی که اهداف امریکا را در منطقه اجرا کرد و خاورمیانه را به خاک و خون کشید. هدف بزرگ آنها این بود که کشورهای منطقه را به جان یکدیگر بیندازند و بار دیگر مسلمانان گرفتار جنگ جمل شوند. آمریکایی ها تنها تاریخ را برای مسلمانان اجرا کردند از ان سود بردند. گواه تاریخ بر آن است که با تفرقه جمل به پا شد و با تفرقه ای دیگر صفین را علم کردند.

کشورهای مسلمان منطقه باید امروز از حرف های ترامپ به خود بلرزند. با اتمام سناریوی 11 سپتامبر که به زعم عوام تمام شده بود سناریوی دهشتبارتری نصیب مردم منطقه شد. با پایان سناریوی البغدادی قرار آمریکا دیگر چه بهانه ای را برای پیشبرد این اهداف کثیف الم خواهد کرد؟

ترامپ امروز ادعای قهرمانی می کند. شاید بتوان گفت آنها قهرمان هستند اما در کشتن جعبه های سیاه! انها تبحر دارند که مهره های سوخته خود را قبل از اینکه دست رقبا به آنها برسد قلع و قمع کنند.

این تحولات و کشتن او تنها یک پیام داشت ابوبکر البغدادی معامله ای بود میان پوتین، اردوغان و ترامپ، این معامله تنها با این هدف انجام شد که البغدادی به دست محور مقاومت نیفتد. ترامپ از همین حالا از استیضاح جان سالم به در برد، پوتین نیز موقعیت خود را در سوریه تقویت کرد و حال هم شرق را دارد هم غرب را، اردوغان نیز به حملات ادامه می دهد و تحریم هم نخواهد شد.

اظهارات ترامپ مشخص کرد که چرا در این چند سال اخیر حتی روس ها نیز به بشار اسد اجازه حمله و ورود به ادلب را ندادند.

در اردیبهشت ماه سال جاری زمانی که البغدادی پس از 5 سال بار دیگر ظاهر شد، در ان تصاویر اهدافی افشا شد که او را تبدیل به یک مهره سوخته کرد. تصاویری که حاوی پرونده های بعدی (شما بخوانید سناریوهای آمریکا) این گروه تروریستی بودند. نام کشورهایی که در آن پرونده ها بود الان در اشوب و نا امنی است؛ لبنان، عراق، مصر، الجزایر، لیبی و مراکش، کشورهایی که از همین حالا استارت بلوا در آن زده شده است. آمریکا حتی به ابوبکر البغدادی هم رکب زد!

آیا ترامپ یک قهرمان است؟

خبر آنلاین

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2429