تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۲۷
چاپ

شکوری‌راد مطرح کرد؛ درخواست تحقیق و تفحص مجلس درباره علت مرگ آیت الله هاشمی/ ادامه ماجرای پلاکارد جنجالی مدرسه فیضیه

دبیرکل حزب اتحاد ملت بدون اشاره مستقیم به پلاکارد نوشته یکی از طلاب در جریان گردهمایی مدرسه فیضیه، از مجلس خواست درباره علل مرگ آیت‌الله هاشمی تحقیق و تفحص کند.
درخواست تحقیق و تفحص مجلس درباره علت مرگ آیت الله هاشمی/ ادامه ماجرای پلاکارد جنجالی مدرسه فیضیه

علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب به شعاری که روی یک پلاکارد در جریان همایش اعتراضی طلاب در مدرسه فیضیه نوشته شده بود، واکنش نشان داد.

وی در توییتر خود نوشت: «مرگ هاشمی رفسنجانی از ابتدا طبیعی به نظر نمی‌رسد اما به دلایلی به طور جدی مطرح و پیگیری نشد. اکنون با تهدید رئیس‌جمهور به هم سرنوشتی با هاشمی، موضوع کاملا جدی شده است. لذا لازم است مجلس یا یک هیأت مستقل در مورد چگونگی مرگ هاشمی تحقیق و تفحص کرده، حقیقت را روشن و رسما گزارش نماید.»

index


به گزارش ایلنا، صبح امروز آیت الله مکارم شیرازی در بیانیه‌ای اعتراضی با اشاره به شعاری که بر روی پلاکارد یکی از طلاب در جریان یک گردهمایی مورد استفاده قرار گرفته بود، نوشت: متأسفانه جمعى از طلاب و اساتید محترم را به آنجا دعوت کرده بودند، تا دربارۀ مسائل اقتصادى مردم صحبت کنند. سپس ورق برگشت؛ گوینده‌اى را که هیچ اطلاعى از وضع حوزه‌هاى علمیۀ شیعه نداشت، دعوت کرده و بدترین اهانت‌ها را به حوزه علمیه و مراجع شیعه کرد و پلاکاردى را در دست گرفتند که رئیس‌جمهور محترم را تهدید به مرگ مى‌کرد و اعتراف ضمنى به مطالب دیگرى داشت.

آیت الله نوری همدانی نیز به شعارهای دست نوشته شده در این تجمع اشاره کرد و آن را بسیار ناراحت کننده خواند.

او گفت: کسانی که این شعارها را نوشتند خواسته بحق طلاب و علماء را منحرف کردند. علما و و مراجع خواستار کمک به مردم هستند. بخشی از سخنان سخنران و بعضی از شعارها نادرست و موجب تاسف بود و اجازه نخواهیم داد کسی خدمات مراجع و علما بزرگ و حوزه علمیه را زیر سوال ببرد و از مسئولان محترم حوزه می‌خواهم که سریعا موضوع پیگیری شود.

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3061