تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۲۴
چاپ

چندین حمله به مقر پلیس در چچن روسیه

«رمضان قدیرف» رئیس‌ِ جمهوریِ خودمختار چچن امروز (دوشنبه) اعلام کرد، چندین حمله به مواضع نیروهای پلیس در منطقه چچن روسیه به وقوع پیوسته است.
چندین حمله به مقر پلیس در چچن روسیه

رئیس‌ِ جمهوریِ خودمختار چچن از وقوع چندین حمله به مواضع نیروهای پلیس در این منطقه از روسیه خبر داده است که البته این حملات خنثی شده است.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، رئیسِ جمهوریِ خودمختار چچن در پیامی که در کانال تلگرام خود منتشر کرد، گفته است که این حملات به ایست‌های بازرسی پلیس صورت گرفته است که شامل یک مورد تلاش برای انفجار انتحاری نیز می‌شده که طی آن چندین نفر از نیروهای پلیس زخمی شده‌اند.

قدیرف افزود: «یک گروه جوان تلاش کردند تا جنایتی را مرتکب شوند که به لطف هوشیاری پلیس، تمام این تلاش‌ها خنثی شد و افراد مسلح خلع سلاح شدند...یکی از این افراد تلاش کرد که خود را منفجر کند اما در نهایت زنده ماند و به بیمارستان منتقل شد».

کمیته تحقیقات جنایی روسیه به خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد که پرونده‌ای جنایی به منظور بررسی یک سری حملات علیه نیروهای پلیس در جمهوری خودمختار چچن باز شده است.

صبح امروز، وزارت کشور این جمهوری خودمختار گفته بود که دو فرد مسلح به چاقو به مقر پلیس حمله کرده و دو نفر از افسران پلیس را در بخش «شالینسکی» چچن زخمی کرده‌اند اما در نهایت به ضرب گلوله نیروهای پلیس از پا درآمده‌اند.

یک منبع به خبرگزاری اسپوتنیک گفته است که یک مهاجم انتحاری ناشناس به یک پلیس راهنمایی و رانندگی در روستای «مسکر-یورت» نزدیک منطقه گروزنی حمله کرده است اما در این حمله هیچ یک از نیروهای پلیس آسیبی ندیده‌اند.

فارس

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3429