تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۵
چاپ

بطحایی : 3 نفر در آموزش و پرورش مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: این قانون شامل همه کارکنان دولت می‌شود منتها درباره به کارگیری تمام وقت است؛ منتها مجوزی که گرفته‌ایم با رعایت قانون است یعنی بر اساس قانون به میزان تا یک سوم ساعت کار شاغلین را می‌توان از ظرفیت بازنشسته‌ها استفاده کرد، به عبارت دیگر قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، تبصره دارد که این افراد در قالب آن استفاده خواهند شد.
3 نفر در آموزش و پرورش مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: یک نفر از مدیران و ۲ نفر از مشاوران در آموزش و پرورش مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند.

سید محمد بطحایی در خصوص به کارگیری بازنشستگان فرهنگی در آموزش و پرورش اظهار کرد: مجوز گرفتیم بازنشستگانی که توانایی ادامه کار دارند، ۱۴ ساعت در هفته امکان تدریس داشته باشند.

وی ادامه‌ داد: بسیاری از نیروهای بازنشسته دریایی از تجربه هستند و بسیار می‌توانند در حوزه‌های مختلف کماکان ادامه خدمت دهند و ما نیز تلاش می‌کنیم از این ظرفیت استفاده کنیم و در مناطق یا رشته‌هایی که نیاز داریم از حضور بازنشستگان بیشتر استفاده کنیم.

بطحایی در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: این قانون شامل همه کارکنان دولت می‌شود منتها درباره به کارگیری تمام وقت است؛ منتها مجوزی که گرفته‌ایم با رعایت قانون است یعنی بر اساس قانون به میزان تا یک سوم ساعت کار شاغلین را می‌توان از ظرفیت بازنشسته‌ها استفاده کرد، به عبارت دیگر قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، تبصره دارد که این افراد در قالب آن استفاده خواهند شد.

وی در خصوص مدیران بازنشسته آموزش و پرورش که مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند، افزود: یک نفر از مدیران و دو نفر مشاوران مشمول این قانون می شوند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش مشمول این قانون می‌شود، گفت: بله مشمول می‌شود.

وی تصریح کرد: علی زرافشان معاون آموزش متوسطه مشمول این قانون نمی‌شود.

فارس

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3158