تازه‌های خبر
يكشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۴۹
چاپ

شب درخشان کشتی ایران دومین طلای ایران با شاهکار علیرضا کریمی

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران به مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی رسید تا تیم ایران در پایان ۵ وزن این رقابت‌ها با ۲ طلا و یک برنز به کار خود پایان دهد.
دومین طلای ایران با شاهکار علیرضا کریمی

به گزارش خبرنگار ایسنا از جاکارتا، در پایان رقابت‌های روز نخست کشتی آزاد قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا پایتخت اندونزی، علیرضا کریمی آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان که برای نخستین بار در این وزن کشتی می‌گرفت، در دیدار فینال برابر ماگومد موسی‌یف از قرقیزستان و دارنده مدال های طلای آسیا و نقره بازی‌های آسیایی به روی تشک رفت و در پایان با نمایشی خارق العاده و در حالیکه وزن او ۳ تا ۴ کیلو از حریف کمتر بود با نمایشی زیبا در نهایت با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید و دومین مدال طلای کشتی آزاد و کاروان ورزشی ایران را بر گردن آویخت.

کریمی پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس به مصاف تاکشی یاماگوچی دارنده مدال برنز آسیا از ژاپن رفت و در پایان در یک مبارزه برتر در مدت زمان ۴ دقیقه با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.وی در  در نیمه نهایی نیز دست به کار بزرگی زد و در مصاف با ماگومد ابراگیموف چهره شاخص روسی‌الاصل کشتی جهان از ازبکستان و دارنده مدال برنز المپیک در حالیکه ۲ بر صفر عقب بود در پایان با ضربه فنی به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید و رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.مصطفی حسین‌خانی نیز در وزن ۷۴ کیلوگرم به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.

مهران نصیری نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم با باخت در همان دور نخست مقابل حریفی از چین از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش ایسنا، پرویز هادی در سنگین وزن آخرین آزادکار ایران در این رقابت‌هاست که فردا(دوشنبه)به مصاف رقبای خود خواهد رفت.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3359