تازه‌های خبر
يكشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۵
چاپ

شهر بلچراغ افغانستان به دست طالبان افتاد

شب گذشته شهر بلچراغ بدون درگیری به دست طالبان سقوط کرده است و تمام نیروهای دولتی و سربازان آن شهر که شمارشان به 40 تن می‌رسید، اسیر طالبان شدند.

مقام‌های محلی استان فاریاب در افغانستان از سقوط شهرستان «بلچراغ» این استان به دست طالبان خبر داده اند ولی هنوز این خبراز سوی مراجع رسمی در دولت و نیروهای نظامی مستقر در آن منطقه تایید نشده است.

به گزارش ایرنا ، شماری از رسانه های افغانستان روز یکشنبه به نقل از مقامات محلی در استان فاریاب واقع در شمال این کشور اعلام کردند که نیروهای امنیتی شهرستان بلچراغ از سه ‌روز پیش به این ‌سو تحت فشار حملات طالبان بودند و هیچ کمکی به ‌آنها نرسید و در نهایت امروز این شهرستان به دست طالبان سقوط کرد.

برخی از گزارش ها مانند خبر خبرگزاری صدای افغان موسوم به آوا حاکی است که شب گذشته شهر بلچراغ بدون درگیری به دست طالبان سقوط کرده است و تمام نیروهای دولتی و سربازان آن شهر که شمارشان به 40 تن می‌رسید، اسیر طالبان شدند.

«طاهر رحمانی» رئیس شورای استانی فاریاب نیز به رسانه ها گفته است که هنوز هم 11 شهرستان در این استان زیر تهدید طالبان است.

رحمانی افزوده است که از یک هفته پیش این نیروها در محاصره قرار داشتند و مهماتشان تمام شده بود و به ناچار تسلیم طالبان شدند و طالبان سربازان اسیر را به منطقه کولیان انتقال داده اند.

گروه طالبان نیز با نشر پیامی برای رسانه‌ها تائید کرده است که نیروهای مربوط به این شهرستان یک جا به آنها پیوسته اند و مدیریت شهرستان بلچراغ را در اختیار طالبان قرار داده اند.

اما فرماندهی پلیس فاریاب و فرماندهی لشکر 209 شاهین که مسئولیت دفاعی منطقه شمال و شمال ‌شرق افغانستان را بر عهده دارند، درباره سقوط بلچراغ اظهار نظر نکرده اند و تا زمان ارسال این خبر نیز مقامات دولتی در مرکز هم پیرامون سقوط این شهرستان دراستان فاریاب سخنی نگفته اند.

شهرستان بلچراغ در استان فاریاب پیش از این نیز سابقه سقوط به دست طالبان را داشته زیرا این شهرستان در نقطه اتصال استان های سرپل و جوزجان به استان فاریاب قرار دارد و در عمل راه دسترسی به میمنه مرکز فاریاب محسوب می شود.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3015