تازه‌های خبر
يكشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳
چاپ

مرکل: پایبندی به برجام، نگرانی از برنامه موشکی ایران

مرکل در مورد سوریه: باید برای فاجعه انسانی در این کشور کاری بکنیم.
مرکل: پایبندی به برجام، نگرانی از برنامه موشکی ایران

 رئیس جمهوری روسیه که برای دیدار با صدر اعظم آلمان به برلین سفر کرده، روز شنبه پیش از آغاز گفتگوی دو جانبه در یک نشست مطبوعاتی مشترک با میزبان خود شرکت کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز، ولادیمیر پوتین در این نشست مطبوعاتی ضمن تأکید بر پایبندی کشورش به توافق هسته‌ای با ایران (برجام) گفت: «درباره برجام با خانم مرکل بحث خواهم کرد. حفظ برجام مهم است و پیمان عدم اشاعه را تقویت می‌کند.»

وی در مورد سوریه گفت: «باید برای روند صلح سوریه و فرستادن کمک‌های بشردوستانه کمک کرد. باید کمک کنیم تا آوارگان سوری به کشور خود بازگردند.»

 

صدر اعظم آلمان نیز در این نشست رسانه‌ای مشترک با یادآوری محورهای گفتگوی پیش روی خود با رئیس جمهوری روسیه گفت: «این دیدار فرصت کوتاهی است. با توجه به این که تنش‌های زیادی در جهان وجود دارد نیاز به راه‌حل‌هایی برای مشکلات داریم. روسیه عضو شورای امنیت است و جایگاه مهمی دارد.»

آنگلا مرکل در مورد ایران گفت: «آلمان به ‬توافق [هسته‌ای] پایبند است اما با نگرانی برنامه موشکی تهران و نفوذ این کشور در یمن را دنبال می‌کند.»

وی در مورد سوریه نیز گفت: «باید برای فاجعه انسانی در این کشور کاری بکنیم. اوضاع در این کشور از حالت عادی به دور است. امیدواریم بتوانیم گام‌های خوبی در این زمینه برداریم.»

رئیس جمهوری روسیه و صدراعظم آلمان همچنین از قصد خود برای گفتگو در مورد اوکراین و مسئله صدور گاز روسیه به اروپا گفتگو خواهد کرد.

در سه ماه گذشته این دومین بار است که سران دو کشور با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3186