تازه‌های خبر
جمعه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۴۰
چاپ

سامانه بومی اس 300 تا پایان امسال رونمایی می شود

معاون امور بین الملل وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: سامانه بومی سازی شده اس ۳۰۰ تحت عنوان ' باور ۳۷۳ ' طراحی و اجرایی شده و تا پایان سالجاری رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا امیرسرتیپ دوم محمد احدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، افزود: هزینه‌ای که جمهوری اسلامی ایران برای دفاع اطمینان بخش و امنیت خود می‌کند کمترین هزینه در مقایسه با کشور‌های مشابه و همسایه است؛ به عنوان مثال هزینه‌های ما با کشوری کوچک همچون امارات متحده عربی قابل مقایسه نیست.

وی اظهار داشت: عربستان سعودی در رتبه سوم هزینه دفاعی و نظامی در جهان است، اما ایران با کمترین هزینه دفاعی در منطقه امنیت اطمینان بخشی را به وجود آورده است که قابل توجه می‌باشد و البته این مساله برای دوستان ما مسرت بخش و برای دشمنان رعب انگیز است.

امیر احدی با تاکید بر اینکه داشتن استقلال هزینه‌ها و الزاماتی دارد که از جمله آن‌ها خوداتکایی و خودکفایی است، یادآور شد: خود‌اتکایی باید همه جانبه باشد که البته این مقوله در حوزه صنعت دفاعی اولویت بیشتری دارد و تجربه هشت سال دفاع مقدس این اهمیت را بیشتر کرد.

وی، فرهنگ و قدرت فرهنگی را بسترساز سایر قدرت‌ها دانست و گفت: امروز قدرت نظامی و اقتصادی دو مولفه مهم در امنیت ملی است و دشمن قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تهدید نظامی کرد و به دنبال براندازی انقلاب بود و همیشه گزینه روی میز بودن حمله نظامی را مطرح کرد، اما اکنون با نتیجه بخش نبودن گزینه نظامی، حمله اقتصادی را در دستور کار قرار داده است.

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2159