تازه‌های خبر
جمعه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۴
چاپ

نماینده تهران در مجلس: صنایع کوچک می‌تواند برای کشور ارز آوری کند

نماینده تهران در مجلس دهم در خصوص برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک، گفت: با توجه به اینکه سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شد لازم و ضروری است که همه تلاش کنیم تا کالای ایرانی تقویت و بیش از پیش در جامعه دیده شود.

سیده‌ فاطمه ذوالقدر با بیان اینکه نقطه عطف این نمایشگاه این بود که نمایندگان واحدهای صنایع کوچک همه استان‌ها در آن حضور داشتند و تولیدات خود را به نمایش همگان گذاشتند افزود: تقویت و حمایت از صنایع کوچک پایه و اساس اقتصاد یک کشور است. امروز که اقتصاد ایران شرایط خوبی را سپری نمی‌کند نیاز است که این واحدهای صنعتی کوچک که تاکنون تلاش‌های ارزنده‌ای داشتند را حمایت تا دوباره رونق اقتصادی در کشور به جریان بیافتد.
وی افزود: به نظرم تداوم چنین نمایشگاه‌هایی در طول سال لازم و مثمرثمر است. اگر سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی بتواند بستری را آماده کند که صاحبان صنایع سالی دو یا سه مرتبه کالاهای خود را به نمایش عموم بگذارند نقش بسزایی را در حمایت از تولیدکنندگان داخلی ایفا خواهند کرد، زیرا این سرمایه‌گذاران در فضای نمایشگاه می‌توانند به بخشی از بازار فروش خود دست پیدا کنند. از طرفی بهتر است که در دوره‌های بعدی، مهمانان خارجی بیشتری به نمایشگاه دعوت شوند زیرا این اتفاق می‌تواند فرصت صادرات را برای تولیدکنندگان ایرانی مهیا کند، مخصوصاً اینکه امروز کشور نیاز به ارزآوری دارد.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: رسیدن به خودکفایی در حوزه‌های مختلف، مربوط به یک دوره خاص نیست و همواره باید تلاش شود تا صنعت کشور را به روز نگه داریم و در این راستا وابستگی خود را به خارج از کشور به حداقل برسانیم. نقش دولت دوازدهم در حمایت از تولیدکنندگان ایرانی آن هم با وجود تحریم‌هایی که بر کشور اعمال شده، بسیار کلیدی است و امیدوارم مدیران و تصمیم‌گیران ارشد دولت هیچ‌گاه حمایت خود را از تولیدکنندگان داخلی دریغ نکنند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3551