تازه‌های خبر
جمعه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸
چاپ

رهبر عملیات قتل "بن لادن" خطاب به ترامپ: افتخار می‌کنم که نام من هم در لیست مخالفان شما باشد

ژنرال بازنشسته "ویلیام مک کاورن" طراح و رهبر عملیات دستگیری (منجر به قتل) "اسامه بن لادن" در سال 2011 بوده است.
رهبر عملیات قتل

یک ژنرال ارشد بازنشسته آمریکایی با نگارش مقاله‌ای کم سابقه و انتقادی در روزنامه "واشنگتن پست" به لغو دسترسی امنیتی "جان برنان" رییس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به اطلاعات طبقه بندی شده امنیتی و نظامی دولت ایالات متحده آمریکا از سوی ترامپ انتقاد کرد.

به گزارش سی ان ان، دریاسالار " ویلیام مک راون" که نام او را به عنوان طراح و رهبر عملیات دستگیری (منجر به قتل) "اسامه بن لادن"- رهبر سابق گروه القاعده -  در سال 2011 می‌شناسند، در این مقاله با دفاع از جان برنان نوشت: او یکی از بهترین و وطن پرست‌ترین کارگزاران حکومت آمریکا بوده است که او می‌شناسد.

او سپس با کنایه نوشت: "من افتخار می‌کنم که دسترسی امنیتی من را نیز همچون برنان لغو کنید تا نام من هم با افتخار در لیست مردان و زنانی باشد که در دوران ریاست جمهوری شما مخالف رویکردها و سیاست‌های شما بودند."

زنرال بازنشسته "ویلیام مک راون" طراح و رهبر عملیات دستگیری (قتل) اسامه بن لادن در سال 2011

اعتراض ژنرال بازنشسته آمریکایی به ترامپ: افتخار می‌کنم که نام من هم در لیست مخالفان شما باشد

او نوشت: "شما با کارهایتان ما را در مقابل چشم فرزندانمان خجالت زده و در صحنه جهانی تحقیر و بدتر از همه اینها در میان مردم آمریکا به عنوان یک ملت چنددستگی انداخته‌اید."

این ژنرال بازنشسته آمریکایی در ادامه افزود: "اگر فکر کرده‌اید که با شیوه‌های دوران "مک کارتیسم" می‌توانید صداهای مخالف خودتان را خفه کنید، سخت در اشتباهید."

اظهارات انتقادی این ژنرال بلندپایه بازنشسته علیه ترامپ در حالی است که این اتفاق در تاریخ سیاسی آمریکا بسیار نادر است و سابقه فعالیت‌ها و مواضع این ژنرال بازنشسته نشان می‌دهد او تا کنون وارد مناقشات و اظهارنظرهای سیاسی نشده بوده است.

در ساعات گذشته بسیاری از سیاستمداران دموکرات و مخالفان سیاسی ترامپ و حتی ناظران سیاسی در آمریکا با  نوشتن توییت‌هایی ضمن حمایت از مواضع ژنرال "مک راون" او را یکی از ملی‌ترین و بی حاشیه‌ترین نظامیان بازنشسته آمریکایی توصیف کرده و از مواضع او علیه ترامپ حمایت کرده‌اند.

ترامپ تهدید کرده است در آینده علاوه بر برنان دسترسی امنیتی برخی دیگر از مقامات امنیتی و نظامی سابق دولت ترامپ را که مواضع مخالفی با او دارند، لغو خواهد کرد.

مقاله کم سابقه و انتقادی ژنرال مک کاورن یک روز پس از اقدام هماهنگ 350 روزنامه و نشریه آمریکا در چاپ سرمقالاتی انتقادی علیه ترامپ منتشر شده است.

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.355