تازه‌های خبر
جمعه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۸
چاپ

پنتاگون: ارتش چین برای حمله به آمریکا آموزش می‌بیند

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز پنجشنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن مدعی تمرین ارتش چین برای حمله به آمریکا شده است. در این گزارش آمده است: در سه سال گذشته، ارتش آزادیبخش خلق چین منطقه عملیات بمب افکن‌های خود را برفراز دریا برای کسب تجربه در مناطق حساس دریایی و احتمالا به منظور آموزش حمله به آمریکا و متحدان آن گسترش داده است.
ارتش چین برای حمله به آمریکا آموزش می‌بیند

وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که ارتش چین عملیات بمب افکن‌های خود را برای تمرین حمله به آمریکا گسترش داده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز پنجشنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن مدعی تمرین ارتش چین برای حمله به آمریکا شده است.
پنتاگون ادعا کرد که ارتش چین عملیات بمب افکن‌های خود را در سال‌های اخیر گسترش داده که احتمالا برای آموزش حمله به آمریکا و متحدان آن است.
در این گزارش آمده است: در سه سال گذشته، ارتش آزادیبخش خلق چین منطقه عملیات بمب افکن‌های خود را برفراز دریا برای کسب تجربه در مناطق حساس دریایی و احتمالا به منظور آموزش حمله به آمریکا و متحدان آن گسترش داده است.
براساس این گزارش، هنوز برای پنتاگون مشخص نیست که چین با انجام پرواز‌هایی که فراتر از نمایش قدرت پیشرفته ارتش آن است، قصد دارد چه پیامی به واشنگتن ارسال کند.
گزارش وزارت دفاع آمریکا همچنین حاکی از تقویت توان نظامی فضایی چین به رغم موضع رسمی پکن در مخالفت با نظامی کردن فضا است.
دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به تازگی برنامه‌ای جاه طلبانه را برای تشکیل شاخه ششم پنتاگون تحت عنوان «نیروی فضایی» تا سال ۲۰۲۰ اعلام کرده است.
طرفداران تشکیل چنین نیرویی علت آن را افزایش توان کشور‌های رقیب آمریکا نظیر چین برای هدف گرفتن توانمندی‌های فضایی واشنگتن عنوان می‌کنند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.343