تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۳۰
چاپ

وزیر کشور: طرح ممنوعیت اشتغال بازنشستگان پس از ابلاغ، اجرا می شود

«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور، گفت: طرح منع به کارگیری بازنشستگان در صورت تایید نهایی شورای نگهبان و ابلاغ آن، در وزارت کشور اجرایی می‌شود، زیرا همه ما باید تابع قانون باشیم.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی ویژه تشکل‌های مردم نهاد استان اصفهان در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که «با توجه به تایید کلیات قانون منع بکارگیری بازنشستگان در شورای نگهبان، این قانون چه زمانی در وزارت کشور اجرایی می‌شود؟»، گفت: این قانون هر زمانی که به ما ابلاغ شود، اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه دو ماه فرصت اجرای این قانون پیش بینی شده است، افزود: بر اساس آنچه که به تصویب شورای نگهبان می‌رسد، باید سوابق استانداران را انطباق دهیم، زیرا برخی از آن‌ها عودت داده شده یا بازخرید شده اند و عده‌ای هم بازنشسته هستند فلذا هر تعدادی که منطبق با این قانون باشند تصمیم گیری می‌شود.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر برخی ایرادات ساختاری در نظام اداری گفت: نظام اداری ما نظامی متمرکز است، علاوه بر آن، قوانین و مقرراتی داریم که در برخی از موارد، مسیر کار را پیچیده و طولانی می‌کند، زیرا برای اینکه کار‌ها با سهولت و دقت و با سرعت پیش برود، حتما باید این مسیر را کوتاه کنیم.

وی ادامه داد: دولت به همین منظور در واگذاری اختیارات از مرکز به استان‌ها تاکنون بیش از ۱۷۰ مورد اختیارات را به استان‌ها واگذار کرده، اما همچنان این تعداد واگذاری‌ها در مقابل حجم اختیارات کم است و اعتقاد و نظر دولت هم این است که اختیارات بیشتری واگذار شود تا انشاالله بتوانیم با واگذاری اختیارات و کوتاه کردن این مسیر، کار مردم را سریع‌تر انجام دهیم.
رحمانی فضلی وزیر کشور در این مراسم از ۱۰ سمن برتر اصفهان تقدیر کرد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2187