تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۰۰
چاپ

ابتکار: زنان 30 درصد پستهای دولتی را به دست می گیرند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت حمایت خود از زنان را افزایش داده بطوریکه تا پایان برنامه ششم ۳۰ درصد پست‌های اداری کشور را بدست می‌گیرند.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل افزود: نقش زنان در اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید چشمگیر است و دولت بر همین اساس توانمندسازی آنان را در دستور کار دارد.
وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید ارزش، جایگاه و منزلت زنان بالا رفته و طرح‌های قابل توجهی از قبیل: طرح ملی گفت و گوی ملی خانواده و ارتقای تاب آوری اجتماعی در تمام استان‌ها در دست اجرا است.

ابتکار اضافه کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در حال تدوین است که در تمام استان‌ها اجرایی می‌شود.
وی افزود: دولت تدبیر و امید اختصاص نیم درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی برای امور بانوان را در ردیف بودجه گنجانده تا خواسته‌ها و مطالبات این قشر برآورده شود.


معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: در مناطق روستایی برای زنان تسهیلات پایدار در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران بانک‌ها در پرداخت آن اهتمام جدی داشته باشند.
ابتکار با بیان اینکه کارآمدی در تحقق عدالت معنا می‌یابد، اضافه کرد: یک بعد عدالت، عدالت جنسیتی و بعد دیگر آن عدالت اجتماعی است که دولت هر ۲ را بصورت مساوی پیش برده تا زنان و مردان در کنار یکدیگر بدون هیچگونه تبعیض فعالیت کنند.
وی بیان کرد: دختران بازمانده از تحصیل در مناطق محروم و مرزی و موضوع حذف ورزش در مدارس ابتدایی دختران توجه دولت را به رسیدگی بیشتر به بانوان و برقراری عدالت جنسیتی جلب می‌کند البته در برخی جا‌ها هم دولت توجه بیشتری به زنان داشته است.


معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده کارآمدی نظام را یادآور شد و گفت: جنگ اقتصادی که علیه کشور ما شکل گرفته نباید پیوند دولت و ملت را برهم بزند چرا که دشمن خواسته اش یاس و نا امیدی و شکاف بین دولت و ملت است که در سایه وحدت و یکدلی می‌توان بر همه شیطنت‌های دشمن غالب شد.
وی ادامه داد: البته دولت باید مردم را در جریان کاستی‌ها قرار داده و فعالیتش در اتاق شیشه‌ای شفافیت را بیشتر می‌کند.


معاون رییس جمهوری برای دیدار یک روزه از استان روز پنجشنبه وارد اردبیل شد. دیدار از روستای عنبران علیا، دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان، شرکت در جلسه شورای اداری و حضور در جمع فعالان زن استان در بخش‌های مختلف برنامه‌های این سفر یک روزه است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3066