تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۰۵
چاپ

پیکر گوینده کارتون های نوستالژی در خاک آرام گرفت

مراسم تشییع پیکر محمد عبادی صبح امروز (پنجشنبه 25 مرداد) از مقابل مسجد بلال صداوسیما برگزار شد.

در این مراسم همسر محمد عبادی به دلیل حال نامساعدش و بستری بودن در بیمارستان غایب بود اما بسیاری از هنرمندان و مدیران رادیو و تلویزیون و دوبلاژ مانند اکبر منانی، سیامک اطلسی، افشین زی‌نوری، ناصر ممدوح، منوچهر اسماعیلی، همت مومیوند، تورج نصر (مدیر تامین خارجی صدا و سیما)، حمیدرضا شاه‌آبادی (معاون صدا)، مجتبی نقی‌ئی‌ (مدیر واحد دوبلاژ سیما) و... حضور داشتند.

علی همت مومیوند نخستین سخنران این مراسم بود که گفت: ما همه تسلیم پروردگار هستیم. ای خدای مهربان آنگونه که شایسته است این هنرمند عزیز را دوستش بدار و بیامرز.

همت مومیوند گفت «آن‌چه می‌ماند فقط خاطره است» و ادامه داد: در سال ۹۷ دوبلاژ ایران هنرمند دیگری را از دست داد که همکاری مهربان و بسیار دوست‌داشتنی بود. از این بابت همه همکاران ما ناراحت و داغدار هستند.

او این ضایعه دردناک را به خانواده و همکاران و دوستداران دوبله تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: من سی و چهار سال است که با محمد عبادی  آشنا هستم او در این سال‌ها طوری رفتار کرده است که همه همکاران با او حکم خانواده را داشتیم، عملکرد او چنان بود که نیازی نیست برای این هنرمند حلالیت بطلبیم.

سیامک اطلسی دیگر سخنران این مراسم بود. اطلسی در وصف محمد عبادی گفت: او همکاری بود که در کنارش واقعا لذت می‌بردیم چراکه همواره رفتار گرمی داشت.

این بازیگر با بیان اینکه از فقدان عبادی همه ناراحتیم، گفت: محمد عبادی چند ماهی درد کشید که نمی‌دانم چه به جانش افتاده بود.

امیرمحمد صمصامی از همکاران عبادی هم با بیان اینکه «او در دنیا مرارت‌های زیادی را تحمل کرد و از خداوند می‌خواهم سریع‌تر اوج بگیرد» گفت: امیدوارم بقیه هم از زلالی او بهره ببرند چراکه سال‌ها پیش وقتی وارد این حرفه شدم بدون اینکه ما را تحقیر کند با ما برخورد کرد.

تورج نصر هم دیگر سخنرانی بود که درباره محمد عبادی صحبت کرد او از حاضران خواست برای همسر عبادی که در بیمارستان است دعا کنند و خطاب به همکار فقیدش گفت: عبادی جان همه در کنارت هستند و تو همیشه هستی. ما خیلی دوستت داریم.

غلامعلی افشاریه هم از دیگر همکاران محمد عبادی در دوبله، به ذکر خاطراتی از همکار خود پرداخت و گفت: وقتی محمد عبادی وارد کار شد جوانی رعنا، خوش‌صورت و خوش‌بیان بود؛ آدمی که همیشه با خنده و شادی درگیر بود و همه را خوشحال می‌کرد.

افشاریه با بیان اینکه «مرگ، حق است و همه می‌میریم ولی امیدواریم که اینگونه بمیریم. امیدوارم دوستان دوبلور سلامت باشند و من که خودم نیز سنم بالاست، دیگر شاهد مرگ عزیزان نباشم» گفت: واقعا حق محمد عبادی است که از او به بزرگی یاد کنیم.

پایان بخش این مراسم تشییع، پخش صحبت‌های فرزند محمد عبادی بود که خارج از ایران به سر می‌برد و از طریق تماسی تلفنی در این مراسم سخنانی خطاب به دوستان و همکاران پدرش گفت. او با بیان اینکه «خیلی سخت است که در این لحظه کنار پدرت نباشی و دور باشی» گفت: من به پدرم افتخار می‌کنم که درست زندگی کرد. پدرم صداقت را به من آموخت و با عشق کار و دوبله کرد.

در پایان این مراسم، پیکر محمد عبادی به سوی قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد./ایلنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3309