تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰
چاپ

طرح تروریستی یک داعشی در عربستان خنثی شد

نیروهای امنیتی عربستان پس از تبادل آتش با یک شهروند سعودی وابسته به داعش در شهر "البکیریه" در مرکز این کشور موفق به بازداشت او شدند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) به نقل از سخنگوی امنیتی وزارت کشور اعلام کرد: یک شهروند عربستانی به نام فواز عبدالرحمان عید الحربی از تفکرات گروه تروریستی داعش پیروی کرده و قصد اجرای اقدامی تروریستی در شهر البکیریه را داشت.

این سخنگوی وزارت کشور عربستان افزود: نیروهای امنیتی حدود ساعت ۱.۳۰ بامداد روز چهارشنبه عملیاتی را برای بازداشت این داعشی آغاز کردند که او اقدام به تیراندازی به سوی نیروهای امنیتی کرد و در ادامه گریخت.

نیروهای امنیتی عربستان سعودی توانستند با تحقیقات گسترده و شناسایی و رصد مخفیگاه این تروریست در نزدیکی بازار استان البکیریه و محاصره این منطقه او را مجبور به تسلیم کنند.

این مسؤول وزارت کشور عربستان سعودی ‌گفت: عبدالرحمان در حال خروج از خودرواش به نظر می‌رسید که کمربند مواد مفنجره با خود دارد او همزمان شروع به تیراندازی به سمت نیروهای امنیتی کرد که مقابله به مثل آنها را در پی داشت و در این تبادل آتش زخمی شده و خطر به شکل کامل برطرف شد.

عبدالرحمان پس از این تیراندازی به بیمارستان منتقل شد. در این تیراندازی هیچ یک از نیروهای امنیتی و یا عابران پیاده زخمی نشدند.

به گفته سخگوی وزارت عربستان، در این عملیات یک قبضه مسلسل و ۳۵۹ عدد گلوله و نیز یک هفت تیر دو خشاب و ۳۰ گلوله کشف شد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1539