تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۵۰
چاپ

معاون وزیر بهداشت: جذب پرستار در دستور کار دولت و مجلس است

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این وزارتخانه با همکاری مجلس شورای اسلامی درصدد جذب پرستار برای جبران کمبود نیرو است.

مریم حضرتی  در حاشیه نهمین جشنواره فرهنگی ورزشی سازمان نظام پرستاری کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین کشوری مجموعه پرستاران شامل اتاق عمل، هوش بری و تمامی گروه‌های پرستاری ۱.۲ نفر به ازای هر تخت بیمارستانی است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: این در حالیست که میانگین جهانی این حوزه ۲.۵ نفر به ازای هر تخت است.
حضرتی یادآوری کرد: با اجرای برنامه ششم توسعه هفت هزار پرستار سال ۹۶ جذب و به کار گرفته شدند.
وی افزود: ۱۷ هزار کمک پرستار برای خدمات رسانی و فعالیت در بخش غیر آکادمیک و نیاز‌های اولیه بیماران تربیت شدند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همچنین میانگین تخت‌های بیمارستان موجود در کشور با وجود تلاش‌های صورت گرفته، کمتر از میانگین جهانی است.
حضرتی در زمینه پرداخت معوقات پرستاران نیز اظهار داشت: پرستاران بخش زیادی از کارکنان وزارت بهداشت را تشکیل می‌دهند، بنابراین تمامی تلاش‌ها برای رفع دغدغه این قشر معطوف است.

حضرتی اعلام کرد: معوقات پرستاران در بیشتر مناطق کشور تا پایان شهریور ۹۶ تسویه شده است و برخی بیمارستان‌ها در پرداخت مطالبات پرستاران به روز هستند.
رقابت ورزشی ۶۰۰ تن از پرستاران کشور از امروز در همدان آغاز شده و تا ۲۷ مرداد در این استان ادامه دارد و ورزشکاران در رشته‌های دارت، والیبال، شنا، فوتسال، بسکتبال، آمادگی جسمانی به رقابت می‌پردازند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3028