تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۸
چاپ

تاریخ نمایش فیلمهای سینماگران ایرانی در ونیز ۲۰۱۸

با توجه به حضور فیلم‌هایی از سینماگران ایرانی لیست نمایش آن‌ها برای علاقمندان اعلام شد.
تاریخ نمایش فیلمهای سینماگران ایرانی در ونیز ۲۰۱۸

«همچنان که می‌مردم» اولین ساخته مطصفا سیاری که در بخش رسمی و مسابقه‌ای (افق‌ها) پذیرفته شده ابتدا در روز چهارشنبه ۵ سپتامبر ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه و سپس در ساعت ده شب برای مطبوعات بنمایش در خواهد آمد. همچنین نمایش رسمی آن با حضور عوامل فیلم ۶ سپتامبر ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه درسالن دارسنا خواهد بود و آخرین نمایش آن ۷ سپتامبر ساعت یک و سی دقیقه برای عموم است. حق فروش بین المللی فیلم با علی قاسمی است.

فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای «پاگرد» ساخته محسن بنی هاشمی که آن هم در مسابقه افق ها قرار دارد  روز ۳۰ اگوست و  ۷ سپتامبر ساعت پنج نمایش داده خواهد شد.

فیلم «لذت» ساخته خانم سودابه مرتضایی از اتریش بمدت صد دقیقه پذیرفته شده در بخش «روزهای ونیز» یا «روزهای مولفین» در دوشنبه سوم سپتامبر ۵ بعدازظهر نمایش داده خواهد شد و در ۵ سپتامبر نیز ساعت ۱۰ شب دومین نمایش خود را خواهد داشت.

در بخش سینه کلاسیک که فیلم‌های مرمت شده حضور دارند فیلم «خشت و آینه» ساخته ابراهیم گلستان در ۳ سپتامبر ساعت ۴ و ۴۵ دقیقه نمایش دارد اما بدلیل کهولت سن کارگردان؛ ابراهیم گلستان حضور نخواهد داشت.

ازسوی دیگر دو کارگردان ایرانی مقیم امریکا رامین بحرانی با فیلم کوتاه مستند ۲۶ دقیقه‌ای «رابطه خونی» و امیر نادری با فیلم «چراغ جادو» که در کالیفرنیا ساخته و مربوط به سینما است هم در همان سانس در روز سه شنبه ۴ سپتامبر ساعت ۹ شب نمایش داده می‌شود که کارگردان اثر نیز حضور خواهد داشت. همین سانس با دو فیلم در روز چهارشنبه ۵ سپتامبر ۹ صبح تکرار می‌شود.

هفتادوپنجمین دوره جشنواره ونیز که ۲۹ اگوست شروع می‌شود در ۸ سپتامبر به کار خود پایان می‌دهد. در بخش داوری افق‌ها از ایران خانم فاطمه معتمد‌آریا شرکت خواهد داشت و در ضمن رامین بحرانی عضو داوری فیلم‌های اول خواهد بود که کاندید شیر طلای اول خواهند بود.

سینما سینما

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3035