تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۵۰
چاپ

مردم اصفهان آب شرب ندارند ولی برخی کشاورزان با آب چاه شخصی، برنج می‌کارند

بیش از دو سال از مصوبه ممنوعیت کاشت و برداشت برنج در اصفهان می گذرد، اما همچنان در گوشه و کنار این شهر همچون خیابان امام خمینی و آتشکاه، رهنان و ... عده ای هنوز کاشت برنج دارند و این نیازمندترین محصول به آب را از طریق اندک حجم باقی مانده آب های زیرزمینی سیراب می کنند.

سوال اصلی این است که چرا در این دوران که استان اصفهان در بحران خشکسالی و کم آبی گرفتار شده و حتی در تامین آب شرب مردم نیز با معضلات بسیاری روبروست، عده ای بی توجه به این مسائل در این شهر به کشت برنج می پردازند؟


کشت برنج در اصفهان

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان در این خصوص اظهار کرد: تذکر در این خصوص در محدوده اختیارات و وظایف سازمان آب منطقه ای نیست و به عهده جهاد کشاورزی است. هرچند میزان کاشت برنج در اصفهان به اندازه چشمگیری کاهش یافته است و بیش از یکی دو مورد دیگر کاشت برنج در اصفهان انجام نمی شود.

حسن ساسانی افزود: ممکن است صاحبان این زمین ها، چاه شخصی مجاز داشته باشند، بنابراین می توانند محصول مورد نظرشان را کشت کنند.

وی تاکید کرد: به هر حال دولت کشت برنج را ممنوع اعلام کرده است و قانونا باید با این موارد جزئی هم برخورد شود. البته این پیشگیری باید در زمان کاشت محصول انجام شود نه زمانی که محصول به ثمر رسیده و موقع برداشت آن است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3001